Η Τοπική Αυτοδιοίκηση στα χρόνια της κρίσης

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ.Γεώργιος Πασχόπουλος θα είναι εισηγητής στην εκδήλωση - συζήτηση με θέμα: «Η Τοπική Αυτοδιοίκηση στα χρόνια της κρίσης» που διοργανώνει η Νομαρχιακή επιτροπή Λάρισας της Δημοκρατικής Αριστεράς.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στη Λάρισα την Πέμπτη 24-10-2013, στις 7.00 το απόγευμα στο ξενοδοχείο Μετροπόλ.

Εισηγητές θα είναι:

Ο κ. Σταύρος Μπένος, π. υπουργός - π. δήμαρχος Καλαμάτας και θα αναπτύξει το θέμα : «Κράτος και Τοπική Αυτοδιοίκηση σε συνθήκες κρίσης»

Ο κ. Κώστας Τσαντίλης, π. δημοτικός σύμβουλος Λάρισας θα αναπτύξει το θέμα: «Η Τοπική Αυτοδιοίκηση δεν μπορεί να είναι αυτή, που ήταν μέχρι τώρα»

Ο κ. Γιώργος Πασχόπουλος, δήμαρχος Ελασσόνας θα αναπτύξει το θέμα: «Η συμβολή της Αυτοδιοίκησης στην τοπική ανάπτυξη»

Ο κ. Δημήτρης Φεγγίτης, δημ. σύμβουλος Φαρσάλων, επικεφαλής δημ. παράταξης «Ο τόπος μας η ζωή μας», θα αναπτύξει το θεμα:

«Τόπος και Κρίση. Η ευθύνη της Τοπικής Αυτοδιοίκησης στις νέες συνθήκες»

Θα ακολουθήσουν ολιγόλεπτες παρεμβάσεις & συζήτηση.

Για 2η χρονιά φέτος η Αντιδημαρχία Πολιτισμού, Αθλητισμού & Δια Βίου Μάθησης του Δήμου Ελασσόνας διοργανώνει τμήματα άθλησης για όλους, τα οποία θα πραγματοποιή [ ... ]