Ορισμός Εντεταλμένου Δημοτικού Συμβούλου του Δήμου Ελασσόνας Αναστάσιο Γκατζιούρα

Α Π Ο Φ Α Σ Η

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

Έχοντας υπόψη:

A) Τις διατάξεις του άρθρου 1 και 58 του Ν. 3852/2010 "Νέα Αρχιτεκτονική της Αυτοδιοίκησης και της Αποκεντρωμένης Διοίκησης –Πρόγραμμα Καλλικράτης" (αρμοδιότητες Δημάρχου).

B) Τις διατάξεις του άρθρου 88 του Ν.3463/2006 «Κύρωση του Κώδικα Δήμων & Κοινοτήτων» περί εξουσιοδότησης υπογραφών.

Γ) Τις διατάξεις του άρθρου 44 §3 Ν. 3979/2011.

Δ) Τις ανάγκες ομαλής και εύρυθμης λειτουργίας των διαφόρων δομών και υπηρεσιών του Δήμου.

ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ

Ορίζουμε τον ακόλουθο Εντεταλμένο Δημοτικό Σύμβουλο του Δήμου Ελασσόνας Αναστάσιο Γκατζιούρα του Ιωάννη (αμισθί),

της πλειοψηφούσας παράταξης, εκχωρώντας, την εκτέλεση αρμοδιοτήτων με δικαίωμα υπογραφής αντί του Δημάρχου στα θέματα που αφορούν την εποπτεία και διαχείριση των Κοιμητηρίων, την λειτουργία δημοτικών και λαϊκών αγορών και εμποροπανηγύρεων, την άσκηση υπαίθριων εμπορικών δραστηριοτήτων και την χορήγηση των σχετικών αδειών. Η άσκηση των αρμοδιοτήτων του Εντεταλμένου Συμβούλου γίνεται πάντοτε σε συνεννόηση με τον Δήμαρχο και τους αρμόδιους Αντιδημάρχους.

Σε περίπτωση απουσίας, κωλύματος ή άλλης αδυναμίας, τις μεταβιβασθείσες ανωτέρω αρμοδιότητες του απόντος ή κωλυόμενου Εντεταλμένου Δημοτικού Συμβούλου, θα ασκεί ο Δήμαρχος.

Από την παρούσα Απόφαση δεν προκαλείται καμία δαπάνη εις βάρος του δημοτικού προϋπολογισμού.

Η παρούσα Απόφαση να δημοσιευθεί στην ιστοσελίδα του Δήμου Ελασσόνας και στο πρόγραμμα «ΔΙΑΥΓΕΙΑ».

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Δευτέρα 13 Νοεμβρίου 2017 11:01
Απάντηση στις δηλώσεις Πασχόπουλου