Ορισμός Εντεταλμένου Δημοτικού Συμβούλου του Δήμου Ελασσόνας Ιωάννη Χαλκίδη

Α Π Ο Φ Α Σ Η

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

Έχοντας υπόψη:

A) Τις διατάξεις του άρθρου 1 και 58 του Ν. 3852/2010 "Νέα Αρχιτεκτονική της Αυτοδιοίκησης και της Αποκεντρωμένης Διοίκησης –Πρόγραμμα Καλλικράτης" (αρμοδιότητες Δημάρχου).

B) Τις διατάξεις του άρθρου 88 του Ν.3463/2006 «Κύρωση του Κώδικα Δήμων & Κοινοτήτων» περί εξουσιοδότησης υπογραφών.

Γ) Τις διατάξεις του άρθρου 44 §3 Ν. 3979/2011.

Δ) Τις ανάγκες ομαλής και εύρυθμης λειτουργίας των διαφόρων δομών και υπηρεσιών του Δήμου.

ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ

Ορίζουμε τον ακόλουθο Εντεταλμένο Δημοτικό Σύμβουλο του Δήμου Ελασσόνας Ιωάννη Χαλκίδη του Νικολάου (αμισθί),

της πλειοψηφούσας παράταξης, εκχωρώντας, την εκτέλεση αρμοδιοτήτων με δικαίωμα υπογραφής αντί του Δημάρχου στα θέματα που αφορούν την εποπτεία, λειτουργία και συντήρηση των παιδικών χαρών, τις δράσεις για τα αδέσποτα ζώα, την διαχείριση του περιβάλλοντος πρασίνου και της εκτέλεσης έργων συντήρησης και προστασίας πρασίνου. Επίσης, ο ανωτέρω ορίζεται και ως εντεταλμένος δημοτικός σύμβουλος της δημοτικής ενότητας Ολύμπου. Η άσκηση των αρμοδιοτήτων του Εντεταλμένου Συμβούλου γίνεται πάντοτε σε συνεννόηση με τον Δήμαρχο και τους αρμόδιους Αντιδημάρχους.

Σε περίπτωση απουσίας, κωλύματος ή άλλης αδυναμίας, τις μεταβιβασθείσες ανωτέρω αρμοδιότητες του απόντος ή κωλυόμενου Εντεταλμένου Δημοτικού Συμβούλου, θα ασκεί ο Δήμαρχος.

Από την παρούσα Απόφαση δεν προκαλείται καμία δαπάνη εις βάρος του δημοτικού προϋπολογισμού.

Η παρούσα Απόφαση να δημοσιευθεί στην ιστοσελίδα του Δήμου Ελασσόνας και στο πρόγραμμα «ΔΙΑΥΓΕΙΑ».

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Ανανεώθηκαν σήμερα Δευτέρα 17 Ιουλίου 2017 οι συμβάσεις που αφορούν σε 35 εργαζομένους στον τομέα καθαριότητας του Δήμου Ελασσόνας, και οι οποίες είχαν λήξει στις 14/7.

Τετάρτη 12 Ιουλίου 2017 11:31
Νέοι Πρόεδροι σε ΔΕΥΑΕΛ και ΟΚΠΑΠ

Μετά την εισήγηση του δημάρχου Ελασσόνας κ. Νίκου Ευαγγέλου και την προβλεπόμενη διαδικασία, κατά τη διάρκεια της συνεδρίασης του Δημοτικού Συμβουλίου, ορίστηκαν  [ ... ]

Ο Δήμος Ελασσόνας ως εταίρος της Κοινωνικής Σύμπραξης της Περιφερειακής Ενότητας Λάρισας, που συμμετέχει στο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Επισιτιστικής & Βασικής Υ [ ... ]