Πρόσκληση Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής 28-08-2017 ώρα 10:30

Σας καλούμε να έλθετε σε συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 28η του μηνός Αυγούστου του έτους 2017, ημέρα Δευτέρα και ώρα 10:30 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 72 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87).

1. Έκθεση εσόδων – εξόδων (Β΄ τριμήνου 2017) για τον έλεγχο υλοποίησης του προϋπολογισμού 2017 έτους.

2. Εισήγηση αναμόρφωσης του προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2017.

3. Έγκριση 2ου πρακτικού δημοπρασίας του έργου «Κατασκευή νέας δημοτικής οδού παράπλευρα του Κοινοτικού καταστήματος Βερδικούσιας». (έλεγχος δικαιολογητικών μειοδότη).

4. Έγκριση 1ου πρακτικού δημοπρασίας του έργου «Κατασκευή ραμπών και τεχνικών στην Δ.Ε. Ποταμιάς».

5. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Συντήρηση εσωτερικής οδοποιίας Δ.Κ. Καρυάς».

6. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Κατασκευή τουαλέτας στο υπόγειο της αίθουσας Φαρμάκη».

7. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Δημιουργία θέσεων ταφής στο κοιμητήριο Ελασσόνας».

8. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Συντήρηση πετρόκτιστου τεχνικού Τ.Κ. Λιβαδίου».

9. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Ασφαλτόστρωση τμήματος οδού Τ.Κ. Καλυβίων».

10. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Κατασκευή πεζοδρομίων Δ.Ε. Βερδικούσιας».

11. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Κατασκευή κρασπεδορείθρων και τεχνικού στην Τ.Κ. Δολίχης».

12. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (αγωγή πέντε (5) υπαλλήλων του πρώην Δήμου Σαρανταπόρου).

13. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (αγωγή της υπαλλήλου Χρυσούλας Κατσιούλη).

14. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (εκδίκαση αίτησης αναστολής του Βασιλείου Λυγούρα).

15. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (εκδίκαση αίτησης ανακοπής πρωτοκόλλου διοικητικής αποβολής στον Βασίλειο Λυγούρα).

16. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (αγωγή του Θωμά Λάγγα).

17. Έγκριση πρακτικού επιτροπής παρακολούθησης και παραλαβής για την αποδοχή οριστικής μελέτης της προμήθειας με τίτλο «Προμήθεια και εγκατάσταση τηλεμετρικού συστήματος διαχείρισης και ελέγχου διαρροών στα δίκτυα ύδρευσης του Δήμου Ελασσόνας».

18. Απαλλαγή υπολόγου χρηματικού εντάλματος προπληρωμής στον υπάλληλο του Δήμου κ. Δημήτριο Καπετάνο. (επέκταση δικτύου ηλεκτροφωτισμού).

19. Απαλλαγή υπολόγου χρηματικού εντάλματος προπληρωμής στον υπάλληλο του Δήμου κ. Δημήτριο Καπετάνο. (Προμήθεια πάγκων από το Δασαρχείο Καλαμπάκας).

20. Έγκριση του 5ου και 6ου πρακτικού αποσφράγισης οικονομικών προσφορών για την «Προμήθεια υγρών καυσίμων – λιπαντικών έτους 2017 Δήμου Ελασσόνας» (κατηγορία λιπαντικών).

21. Έγκριση τευχών δημοπράτησης και καθορισμός τρόπου εκτέλεσης της προμήθειας με τίτλο «Προμήθεια αλατιού για τις Δ.Ε. Ελασσόνας, Λιβαδίου, Βερδικούσιας, Αντιχασίων, Ολύμπου, Τσαριτσάνης και Ποταμιάς».

22. Διάθεση πιστώσεων οικονομικού έτους 2017.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Μετά από πρόσκληση του Συνδέσμου Φιλαρμονικών-Χορωδιών Ελλάδος, η Μικτή χορωδία του Δήμου Ελασσόνας θα ταξιδέψει ως τη Θεσσαλονίκη, για να παρουσιάσει ένα χορωδια [ ... ]