Πρόσκληση Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής 18-09-2017 ώρα 13:00

Σας καλούμε να έλθετε σε συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 18η του μηνός Σεπτεμβρίου του έτους 2017, ημέρα Δευτέρα και ώρα 13:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 72 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87).

1. Έγκριση 1ου πρακτικού δημοπρασίας του έργου «Διαμόρφωση και ηλεκτροφωτισμός αθλητικών εγκαταστάσεων έναντι ΚΤΕΛ».

2. Έγκριση 1ου πρακτικού δημοπρασίας του έργου «Ανακατασκευή περιβάλλοντος χώρου στίβου Γυμνασίου Ελασσόνας».

3. Καθορισμός όρων δημοπρασίας εκμίσθωσης αγροτεμαχίων του Δήμου Ελασσόνας.

4. Καθορισμός όρων δημοπρασίας για την προμήθεια με τίτλο «Προμήθεια τροφίμων για τις ανάγκες των Παιδικών Σταθμών του Ο.Κ.Π.Α.Π του Δήμου Ελασσόνας».

5. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Κατασκευή κρασπεδορείθρων και τεχνικού στην Τ.Κ. Δολίχης».

6. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Κατασκευή πεζοδρομίων Δ.Ε. Βερδικούσιας».

7. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Αποκατάσταση – συντήρηση αγροτικής οδοποιίας Δ.Ε. Λιβαδίου».

8. Ορισμός υπαλλήλου ως υπολόγου εντάλματος προπληρωμής στην υπάλληλο του Δήμου κ. Κουρδή Χριστίνα. (Τεχνικός έλεγχος αυτοκινήτων ΚΤΕΟ).

9. Ορισμός υπαλλήλου ως υπολόγου εντάλματος προπληρωμής στον υπάλληλο του Δήμου κ. Καπετάνο Δημήτριο. (παραλλαγή δικτύου ηλεκτροφωτισμού οδού Κανάρη).

10. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (κατάθεση αίτησης καθορισμού προσωρινής τιμής μονάδος στο Πρωτοδικείο για την διάνοιξη του Κ.Χ.230 Α).

11. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (αγωγή της κ. Ανδρομάχης Λάλου).

12. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (εκδίκαση προσφυγής για άρση ρυμοτομικής απαλλοτρίωσης).

13. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (εκδίκαση αίτησης προσωρινής διαταγής της εταιρείας «ΑΚΙΝΗΤΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ΕΠΕ»).

14. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (εκδίκαση αίτησης ακυρώσεως της εταιρείας «ΑΚΙΝΗΤΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ΕΠΕ»).

15. Διάθεση πιστώσεων οικονομικού έτους 2017.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Ο Δήμος Ελασσόνας συμμετέχει ως εταίρος στο έργο "YOUROPE:Joining paths to build a better perception of Europe" το οποίο υλοποιείται στα πλαίσια της Κοινοτικής Πρωτοβουλίας Ευρώπη για τους Πο [ ... ]