Πρόσκληση Έκτακτης Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής 26-09-2017 ώρα 12:00

Σας καλούμε να έλθετε σε έκτακτη συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 26η του μηνός Σεπτεμβρίου του έτους 2017, ημέρα Τρίτη και ώρα 12:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 72 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87). (Λόγω του κατεπείγοντος σύμφωνα με τις αριθμ. 247/2017 και 248/2017 αποφάσεις του Δημοτικού Συμβουλίου).

1. Επιλογή οικονομικών φορέων για την συμμετοχή στην διαδικασία με διαπραγμάτευση χωρίς δημοσίευση προκήρυξης για την εκτέλεση του έργου «Αντικατάσταση στέγης Δημοτικού Σχολείου Καλλιθέας».

2. Επιλογή οικονομικών φορέων για την συμμετοχή στην διαδικασία με διαπραγμάτευση χωρίς δημοσίευση προκήρυξης για την εκτέλεση του έργου «Αντικατάσταση στέγης Κλειστού Γυμναστηρίου Γυμνασίου Καλλιθέας».

3. Έγκριση μελέτης – τεχνικών προδιαγραφών και τευχών δημοπράτησης για την «Ασφάλιση των αυτοκινήτων του Δήμου Ελασσόνας».

4. Διάθεση πιστώσεων οικονομικού έτους 2017.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου με αφορμή την σημερινή επέτειο της 106ης απελευθέρωσης της Ελασσόνας από τον τουρκικό ζυγό, έκανε την ακόλουθη δήλωση: Σήμερ [ ... ]