Πρόσκληση Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής 14-11-2017 ώρα 12:30

Σας καλούμε να έλθετε σε συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 14η του μηνός Νοεμβρίου του έτους 2017, ημέρα Τρίτη και ώρα 12:30 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 72 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87).

1. Έγκριση τευχών δημοπράτησης και καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Διαμόρφωση και ηλεκτροφωτισμός κοιμητηρίου Τ.Κ. Σαρανταπόρου».

2. Έγκριση πράξης ανάληψης πολυετούς υποχρέωσης για την εκτέλεση του έργου «Διαμόρφωση και ηλεκτροφωτισμός κοιμητηρίου Τ.Κ. Σαρανταπόρου».

3. Έγκριση τευχών δημοπράτησης και καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Ανάπλαση Κ.Χ. στην Τ.Κ. Στεφανοβούνου».

4. Έγκριση πράξης ανάληψης πολυετούς υποχρέωσης για την εκτέλεση του έργου «Ανάπλαση Κ.Χ. στην Τ.Κ. Στεφανοβούνου».

5. Έγκριση πρακτικού διαγωνισμού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης που αφορά την προμήθεια αλατιού για τις Δ.Ε. Ελασσόνας, Λιβαδίου, Βερδικούσιας, Αντιχασίων, Ολύμπου, Τσαριτσάνης και Ποταμιάς».

6. Έγκριση πρακτικού διαγωνισμού ελέγχου δικαιολογητικών για την κατακύρωση της προμήθειας με τίτλο «Προμήθεια τροφίμων για τους Παιδικούς Σταθμούς Δήμου Ελασσόνας».

7. Έγκριση τευχών δημοπράτησης της μελέτης με τίτλο «Μελέτη ανοικτού κολυμβητηρίου Ελασσόνας» καθορισμός τρόπου εκτέλεσης και ορισμός επιτροπής διενέργειας του διαγωνισμού.

8. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Συντήρηση πλακόστρωτου Τ.Κ. Κρυόβρυσης».

9. Καθορισμός όρων δημοπρασίας «Εκποίηση ξυλείας από την υλοτόμηση δάσους Δ.Κ. Βερδικούσιας».

10. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου για την εκδίκαση έφεσης της εταιρείας «Νικόλαος Μίχος και ΣΙΑ Ε.Τ.Ε.».

11. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου για την εκδίκαση αγωγής 24 υπαλλήλων ΙΔΟΧ κατά του Δήμου Ελασσόνας.

12. Διάθεση πιστώσεων οικονομικού έτους 2017.

13. Ορισμός υπαλλήλου ως εντάλματος προπληρωμής στον υπάλληλο του Δήμου κ. Καπετάνο Δημήτριο. (μετατόπιση δικτύου ηλεκτροφωτισμού στην ιδιοκτησία Γεωργιάδη).

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Μετά από πρόσκληση του Συνδέσμου Φιλαρμονικών-Χορωδιών Ελλάδος, η Μικτή χορωδία του Δήμου Ελασσόνας θα ταξιδέψει ως τη Θεσσαλονίκη, για να παρουσιάσει ένα χορωδια [ ... ]