Πρόσκληση Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής 30-03-2018 και ώρα 13:30

Σας καλούμε να έλθετε σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 30η του μηνός Μαρτίου του έτους 2018, ημέρα Παρασκευή και ώρα 13:30 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 72 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87).

1. Έγκριση 1ου πρακτικού δημοπρασίας του έργου «Διαμόρφωση και ηλεκτροφωτισμός Κοιμητηρίου Τ.Κ. Σαρανταπόρου».

2. Έγκριση 1ου πρακτικού δημοπρασίας του έργου «Ανάπλαση Κ.Χ. στην Τ.Κ. Στεφανοβούνου».

3. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Συντήρηση Πνευματικού Κέντρου ΜΕΣΚΙΕ Κρανέας».

4. Έγκριση τευχών δημοπράτησης και καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Αντικατάσταση στέγης Δημοτικού Σχολείου Καλλιθέας».

5. Έγκριση τευχών δημοπράτησης και καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Αντικατάσταση στέγης Κλειστού Γυμναστηρίου Γυμνασίου Καλλιθέας».

6. Έγκριση τευχών δημοπράτησης και καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Κατασκευή τοιχίου αντιστήριξης στην Τ.Κ. Λυκουδίου».

7. Έγκριση τευχών δημοπράτησης και καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Αστική Ανάπλαση κοινοχρήστων χώρων στο κέντρο της Δ.Κ. Τσαριτσάνης».

8. Έγκριση ανάληψης πολυετούς υποχρέωσης για την εκτέλεση του έργου «Αστική Ανάπλαση κοινοχρήστων χώρων στο κέντρο της Δ.Κ. Τσαριτσάνης».

9. Καθορισμός όρων δημοπρασίας «Εκμίσθωση δημοτικής έκτασης στον Οικισμό Ασπροχώματος με σκοπό την εγκατάσταση ασύρματου κόμβου τηλεπικοινωνιών.

10. Καθορισμός όρων δημοπρασίας «Εκμίσθωση του δημοτικού ξενώνα Καρυάς».

11. Έγκριση πρακτικού δημοπρασίας «Εκμίσθωση αγροτεμαχίων του Δήμου Ελασσόνας». (επαναληπτική δημοπρασία).

12. Έγκριση πρακτικού δημοπρασίας «Εκμίσθωση θέσεων περιπτέρων στο Δήμο Ελασσόνας».

13. Διάθεση πιστώσεων οικονομικού έτους 2018.

14. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (εκδίκαση έφεσης του κ. Αντωνίου Αδάμου).

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Ο Δήμος Ελασσόνας συμμετέχει ως εταίρος στο έργο "YOUROPE:Joining paths to build a better perception of Europe" το οποίο υλοποιείται στα πλαίσια της Κοινοτικής Πρωτοβουλίας Ευρώπη για τους Πο [ ... ]