Πρόσκληση Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής 25-04-2018 και ώρα 13:00

Σας καλούμε να έλθετε σε έκτακτη συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, (λόγω συνεδρίασης του Δημοτικού Συμβουλίου) που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 25η του μηνός Απριλίου του έτους 2018, ημέρα Τετάρτη και ώρα 13:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 72 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87).

1. Εισήγηση αναμόρφωσης του προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2018.

2. Έγκριση 1ου και 2ου πρακτικού αποσφράγισης τεχνικών – οικονομικών προσφορών για την «Προμήθεια υγρών καυσίμων – λιπαντικών έτους 2018 Δήμου Ελασσόνας».

3. Έγκριση 1ου πρακτικού δημοπρασίας του έργου «Κατασκευή τοιχίων αντιστήριξης στην Δ.Ε. Λιβαδίου».

4. Άσκηση ενδίκων μέσων κατά της αριθμό 21/2017 απόφαση του Ειρηνοδικείου Ελασσόνας.

5. Εισήγηση για επιβολή τελών και δικαιωμάτων χρήσης Δημοτικού κοιμητηρίου Δ.Κ. Τσαριτσάνης.

6. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (αγωγή κ. Παναγιώτας Κρανιώτη).

7. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (εκδίκαση αίτησης ακυρώσεως της ετ. «ΑΚΙΝΗΤΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ΕΠΕ»).

8. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (εκδίκαση αγωγής υπαλλήλων Ελασσόνας).

9. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (εκδίκαση αγωγής της ετ. «ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΛΙΑΡΟΜΜΑΤΗΣ ΑΒΕΕ»).

10. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (εκδίκαση έφεσης του Χαλκιά Κων/νου του Δημητρίου).

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Ο Δήμος Ελασσόνας συμμετέχει ως εταίρος στο έργο "YOUROPE:Joining paths to build a better perception of Europe" το οποίο υλοποιείται στα πλαίσια της Κοινοτικής Πρωτοβουλίας Ευρώπη για τους Πο [ ... ]