Πρόσκληση Συνεδρίασης Επιτροπής Ποιότητας Ζωής 27-06-2018 ώρα 13:00

Αρ. Πρωτ.:8366

Σας καλούμε να προσέλθετε στην δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα του Δήμου Ελασσόνας, την 27η Ιουνίουτου έτους 2018, ημέρα Τετάρτηκαι ώρα 13:00, για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Γνωμοδότηση για την έγκριση Μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων του Μικρού Υδροηλεκτρικού Έργου «Ζηλιάνα», επί του ομώνυμου ρέματος, στην Τ.Κ. Καρυάς του Δήμου Ελασσόνας, της «Ενεργειακής Θεσσαλίας Μ.Ε.Π.Ε.».

2. Διατύπωση γνώμης ως προς την παρέκκλιση από τους όρους δόμησης στην ανέγερση νέας κτηνοτροφικής μονάδας στην δημοτική κοινότητα Λιβαδίου.

3. Εξέταση αίτησης παραχώρησης κοινόχρηστου χώρου στην πλατεία Τσαριτσάνης για τοποθέτηση ψυχαγωγικού παιχνιδιού.

4. Εισήγηση για την τροποποίηση του Κανονισμού Λειτουργίας Περιπτέρων.

5. Εξέταση αίτησης του ΟΚΠΑΠΔΕ για παραχώρηση κοινόχρηστου χώρου σε κυλικείο ΚΑΠΗ, ατελώς.

6. Χορήγηση παράτασης ωραρίου μουσικής σε Καταστήματα Υγειονομικού Ενδιαφέροντος.

7. Εισήγηση τροποποίησης του «Κανονισμού λειτουργίας μουσικής και παράτασης ωραρίου μουσικής σε Καταστήματα Υγειονομικού Ενδιαφέροντος»

Ελασσόνα 25-06-2018

Ο Πρόεδρος της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Διονύσιος Αθαν. Μπαλούκας