Πρόσκληση 27ης Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής 18-09-2018 και ώρα 14:00

Σας καλούμε να έλθετε σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 18η του μηνός Σεπτεμβρίου του έτους 2018, ημέρα Τρίτη και ώρα 14:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 72 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87).

1. Έγκριση 6ου πρακτικού δημοπρασίας προμήθειας «Υγρών καυσίμων 2018-19 (κατηγορία λιπαντικών)».

2. Έγκριση 2ου πρακτικού και κατακύρωση του έργου «Τσιμεντόστρωση οδού και κατασκευή σωληνωτών Τ.Κ. Δομενίκου»

3. Αποδοχή δωρεάς χρηματικού ποσού από την «Ελληνική Συνομοσπονδία Εμπορίου και Επιχ/τητας Ε.Σ.Ε.Ε.»

4. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης διενέργειας διαγωνισμού «Προμήθειας αλατιού», έγκριση τεχνικών προδιαγραφών, καθορισμού όρων διακήρυξης και συγκρότησης επιτροπών διενέργειας / ενστάσεων

5. Έγκριση πρακτικών διενέργειας συνοπτικού διαγωνισμού «Προμήθειας τροφίμων παιδικών σταθμών 2018-2019»

6. Τροποποίηση ολοκληρωμένου πλαισίου δράσης για το έτος 2018. (ΟΠΔ)

7. Μη άσκηση ένδικών μέσων κατά της 4/2017 απόφασης Ειρηνοδικείου Ελασσόνας (Ιωαν. Παπαλεξανδρή)

8. Αποδοχή δωρεάς χρηματικού ποσού από την «Πειραιώς Τράπεζα»

9. Εισήγηση αναμόρφωσης του προϋπολογισμού εσόδων - εξόδων

10. Απ' ευθείας ανάθεση λόγω κατ' επείγοντος εργασιών συντήρησης αρδευτικών εγκαταστάσεων ΔΕ Ποταμιάς (λόγω έλλειψης πίστωσης).

11. Απ' ευθείας ανάθεση λόγω κατ' επείγοντος εργασιών συντήρησης αρδευτικών εγκαταστάσεων ΔΕ Ποταμιάς (λόγω έλλειψης πίστωσης).

12. Απ' ευθείας ανάθεση λόγω κατ' επείγοντος εργασιών συντήρησης αρδευτικών εγκαταστάσεων ΔΕ Σαρανταπόρου (λόγω έλλειψης πίστωσης).

13. Έγκριση 1ου πρακτικού διενέργειας συνοπτικού διαγωνισμού «Εκπόνηση του Σχεδίου Βιώσιμης Αστικής κινητικότητας του Δήμου Ελασσόνας»

Για την προσκληση πατήστε εδώ

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου με αφορμή την σημερινή επέτειο της 106ης απελευθέρωσης της Ελασσόνας από τον τουρκικό ζυγό, έκανε την ακόλουθη δήλωση: Σήμερ [ ... ]

Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκονται τα έργα ανάπλασης στην Τ.Κ Στεφανόβουνου, τα οποία αναμένεται σύντομα να ολοκληρωθούν, αλλάζοντας εντελώς την εικόνα στην είσοδο του χω [ ... ]