pic11                        pic12

Δωρεάν κλινική εξέταση για ενήλικες και παιδιά από παθολόγους και οδοντίατρους κινητών μονάδων του οργανισμού «Χαμόγελο του Παιδιού» θα πραγματοποιηθεί στην Ελασσόνα, από τη Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου έως την Παρασκευή 7 Δεκεμβρίου.

Στα πλαίσια προγράμματος Προληπτικής Ιατρικής /Οδοντιατρικής που υλοποιεί o οργανισμός «Το χαμόγελο του παιδιού» υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων και του Υπουργείου Υγείας, σε συνεργασία με το Δήμο Ελασσόνας, κινητή ιατρική μονάδα θα βρίσκεται στην Ελασσόνα, μπροστά στο Δημοτικό Κατάστημα, από τη Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου έως την Παρασκευή 7 Δεκεμβρίου και τις ώρες από 9:30 π.μ. έως 12:00 μ.μ. και θα πραγματοποιεί, δωρεάν κλινική εξέταση σε ενήλικες, κυρίως ευπαθών ομάδων του πληθυσμού. Για ραντεβού επικοινωνήστε στο τηλέφωνο 2493022400. H κινητή ιατρική μονάδα διατίθεται παράλληλα με την οδοντιατρική κινητή μονάδα που το ίδιο χρονικό διάστημα θα επισκεφθεί τα σχολεία του Δήμου για προληπτικό οδοντιατρικό έλεγχο των μαθητών.

Για το Δήμο Ελασσόνας

Η αρμόδια Αντιδήμαρχος

κ. Τσιαντέ Αλεξάνδρα

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου με αφορμή την σημερινή επέτειο της 106ης απελευθέρωσης της Ελασσόνας από τον τουρκικό ζυγό, έκανε την ακόλουθη δήλωση: Σήμερ [ ... ]