ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Ελασσόνας την 5 η του μηνός Μαρτίου του έτους 2019, ημέρα Τρίτη και ώρα 13:30

Σας καλούμε να έλθετε σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 5 η του μηνός Μαρτίου του έτους 2019, ημέρα Τρίτη και ώρα 13:30 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 72 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87).

1. Έγκριση 2ου πρακτικού ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ ΚΟΙΝΟΤΙΚΟΥ ΔΑΣΟΥΣ ΤΣΑΚΝΙΑ Δ.Κ. ΒΕΡΔΙΚΟΥΣΙΑΣ.

2. Έγκριση 2ου πρακτικού «ΕΠΙΣΚΕΥΗ - ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΚΤΙΡΙΩΝ ΚΑΙ ΑΥΛΕΙΩΝ ΧΩΡΩΝ»

3. Καθορισμός όρων διακήρυξης δημοπρασίας κατασκηνώσεων Κοκκινοπηλού

4. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης, Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών, καθορισμός όρων, και συγκρότηση επιτροπής διενέργειας διαγωνισμού για την «Προμήθεια τοποθέτηση εξοπλισμού για την αναβάθμιση των παιδικών χαρών του Δήμου Ελασσόνας»

5. Έγκριση ανάθεσης και αμοιβής της Συμβολαιογράφου Ε.Α.Χατζηακίδου για την σύνταξη και υπογραφή συμβολαίου αγοραπωλησίας οικοπέδου Μιαρίτη.

6. Ορισμός πληρεξούσιου δικηγόρου για την εκδίκαση της προσφυγής του Μπατσίλα Νικόλαου για σφράγιση καταστήματος (ΚΛ459/2019 Διοικητικού Πρωτοδικείου Λάρισας Τριμελές Γ Τμήμα στις 11-4-2019)

7. Έγκριση παραστάσεων και αμοιβών της πληρεξούσιου δικηγόρου Κατσίδη Αναστασία (αριθμ. 185/2018 «Ασφαλιστικά μέτρα Υπαλλήλων» & 193/2018 «Αγωγή υπαλλήλων μετατροπήε συμβάσεων» αποφάσεων Ο.Ε.)

8. Έγκριση παράστασης και αμοιβής του πληρεξούσιου δικηγόρου Δαγκλή Νικόλαο (αριθμ. 235/2017 απόφασης Ο.Ε.- εκδίκαση αίτησης του Βασιλείου Πρακατέ)

9. Έγκριση παράστασης και αμοιβής του πληρεξούσιου δικηγόρου Καράτζης Αν. Νικόλαος (αριθμ. 17/2018 απόφασης Ο.Ε.- Κληροδότημα Παπαϊωάννου Β. – Οικία στον Πειραιά)

10. Έγκριση παράστασης και αμοιβής του πληρεξούσιου δικηγόρου Χατζημίχου Γρ. Μιχάλη (αριθμ. 125/2018 απόφασης Ο.Ε.- Αγωγή Τζιμάκα Μ. για μετατροπή Σύμβασης

11. Έγκριση παράστασης και αμοιβής του πληρεξούσιου δικηγόρου Θεοχαρίδη Στέφανο (αριθμ. 198/2018 απόφασης Ο.Ε.- Διαταγή Πληρωμής Καραθανάση Νικόλαου)