Συνάντηση με τους ιδιοκτήτες οδηγούς ταξί

taxiΕυαγγέλου: Ψηλά στην ατζέντα μας το κυκλοφοριακό

Συνάντηση με τους ιδιοκτήτες Ταξί είχε στο δημαρχείο της πόλης ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου.

Κατά τη διάρκεια της συνάντησης εξετάστηκαν λεπτομερώς όλα τα θέματα που σχετίζονται με το κυκλοφοριακό, καθώς και τα επιμέρους προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι επαγγελματίες οδηγοί.

Μετά τη λήξη της συνάντησης ο δήμαρχος Ελασσόνας δήλωσε:

«Συναντήθηκα σήμερα με τους ιδιοκτήτες οδηγούς των ταξί οι οποίοι μου ανέλυσαν όλα τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν στους δρόμους της πόλης.

Τα συγκεκριμένα ζητήματα δεν αφορούν μόνον τους επαγγελματίες των δρόμων. Αφορούν όλους μας, αφού άπτονται της στάθμευσης και του κυκλοφοριακού, θεμάτων δηλαδή που επηρεάζουν άμεσα την καθημερινότητά μας.

Αναλύσαμε και συζητήσαμε σε βάθος όλες τις προτάσεις που μου παρουσίασαν, καθώς και αυτές που αντιπροτείναμε εμείς, ως δημοτική αρχή.

Συμφωνήσαμε να ξεκινήσουν άμεσα κάποιες παρεμβάσεις που μπορούν να υλοποιηθούν χωρίς καθυστέρηση. Θα βρισκόμαστε σε διαρκή επικοινωνία, καθώς το κυκλοφοριακό είναι από τα ζητήματα που βρίσκονται σε πολύ ψηλή θέση στην ατζέντα της νέας δημοτικής αρχής».

Να τακτοποιήσουν τις οφειλές τους πριν από την έναρξη της αρδευτικής περιόδου καλεί ο Δήμος Ελασσόνας τους αρδευτές που οφείλουν και θα κληθούν μέσα στις επόμενε [ ... ]

Δευτέρα 15 Απριλίου, ώρα 19:00, Αίθουσα ΚΔΒΜ Πνευματικό Κέντρο Ελασσόνας

Πρόσκληση σε νέους και νέους να εγγραφούν στο μητρώο νέων για τη συμμετοχή στο Δημοτικό Συμβούλιο Νέων απηύθυναν σήμερα με συνέντευξη τύπου που πραγματοποιήθηκε  [ ... ]

Τη νέα Δημοτική Επιτροπή Ισότητας του Δήμου Ελασσόνας εξέλεξε με ομόφωνη απόφασή του το Δημοτικό Συμβούλιο Ελασσόνας, η οποία αποτελείται από δραστήριες γυναίκε [ ... ]