Τρία νέα παρκινγκ στην Ελασσόνα

DSC06090Τρεις νέοι χώροι παρκινγκ έχουν παραδοθεί στην πόλη της Ελασσόνας, δίνοντας έτσι λύση στο κυκλοφοριακό της πρόβλημα.

Ο πρώτος βρίσκεται επί της οδού 1ης Μεραρχίας (πρώην Χατζαρ), ο δεύτερος επί της οδού Γεωργάκη Ολυμπίου (μετά τη συμβολή με την οδό Ξάνθου) και ο τρίτος επί της παρόδου οδού Καραολή (όπισθεν των γραφείων της Ένωσης).

Με συντονισμένες ενέργειες η νέα δημοτική αρχή παρέδωσε τους ελεύθερους αυτούς χώρους στάθμευσης με στόχο την ανακούφιση του κέντρου και την εξυπηρέτηση των πολιτών σε ένα θέμα που ταλάνιζε την Ελασσόνα για αρκετό καιρό. Η ενέργεια αυτή εντάσσεται στον συνολικότερο σχεδιασμό της δημοτικής αρχής για την επίλυση του κυκλοφοριακού προβλήματος της Ελασσόνας.

Ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου δήλωσε σχετικά:

«Έχω δηλώσει από την πρώτη στιγμή που ανέλαβα τα καθήκοντά μου πως δεν πρόκειται να αφήσουμε τίποτα στην τύχη, και πως, ανεξαρτήτως των δυσκολιών, θα προχωρήσουμε στην υλοποίηση του προγράμματος μας, με στόχο την καλυτέρευση των συνθηκών για τους συμπολίτες μας. Αυτό είναι ένα πρώτο βήμα προς την κατεύθυνση αυτή».

DSC06082   DSC06092

Μετά από ενημέρωση της ΔΕΔΔΗΕ Ελασσόνας σας ενημερώνουμε ότι για την Κυριακή 21 Απριλίου 2024 έχει προγραμματιστεί διακοπή ρεύματος στην πόλη της Ελασσόνας και σε π [ ... ]

Στο πλαίσιο της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Νεολαίας, ο Δήμος Ελασσόνας έχει πραγματοποιήσει μια σειρά εκδηλώσεων, οι οποίες θα ολοκληρωθούν σήμερα Παρασκευή 19 Απριλίο [ ... ]

Να τακτοποιήσουν τις οφειλές τους πριν από την έναρξη της αρδευτικής περιόδου καλεί ο Δήμος Ελασσόνας τους αρδευτές που οφείλουν και θα κληθούν μέσα στις επόμενε [ ... ]