Συνάντηση Ευαγγέλου-Κορκίδη

korkidisΕΙΔΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΕΚΔΗΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΕΜΠΟΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΛΑΣΣΟΝΑ

Στο γραφείο του προέδρου της ΕΣΕΕ κ. Βασίλη Κορκίδη βρέθηκε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου. Ο κ. Ευαγγέλου είχε μια ενημερωτική συνάντηση εργασίας κατά τη διάρκεια της οποίας εξετάστηκαν όλα τα προβλήματα που απασχολούν τους εμπόρους τη δεδομένη χρονική στιγμή.

Ο πρόεδρος της ΕΣΕΕ ενημέρωσε τον δήμαρχο Ελασσόνας για όλες τις τελευταίες εξελίξεις, σε σχέση με τις επαφές που είχε ο ίδιος με μέλη της κυβέρνησης, ενώ οι δυο άντρες συμφώνησαν στην διοργάνωση ειδικής ενημερωτικής εκδήλωσης για τον εμπορικό κόσμο της Ελασσόνας, στην οποία θα συμμετάσχουν και ευρωπαίοι αξιωματούχοι.

Μετά το τέλος της συνάντησης ο κ. Ευαγγέλου δήλωσε:

«Επισκέφτηκα σήμερα τον φίλο πρόεδρο της ΕΣΕΕ κ. Κορκίδη με τον οποίο είχαμε, όπως πάντα, μια ειλικρινή συζήτηση για όλα τα ανοιχτά μεγάλα θέματα που απασχολούν αυτή την ώρα τον εμπορικό κόσμο της χώρας. Συμφωνήσαμε σύντομα να τα πούμε στην Ελασσόνα, ενημερώνοντας τους εμπόρους της επαρχίας μας και όχι μόνο».

Συνεχίζεται το πρόγραμμα δράσης για την καταπολέμηση της υπογεννητικότητας, μέσω της μη κερδοσκοπικής εταιρείας HOPEgenesis, το οποίο πρόγραμμα προσφέρει δωρε [ ... ]

Ο Δήμος Ελασσόνας προσφέρει και φέτος το Πασχαλινό Καλάθι Αλληλεγγύης σε οικογένειες δικαιούχους του Κοινωνικού Παντοπωλείου με την ευγενική στήριξη επιχειρήσε [ ... ]

Σε εξέλιξη βρίσκεται ο ανοιχτός διαγωνισμός από το Δήμο Ελασσόνας για την επιλογή αναδόχου του έργου «Κατασκευή καταφυγίου αδέσποτων ζώων συντροφιάς Δήμου Ελασσ [ ... ]

Την Πέμπτη 16 Μαΐου 2024 ο Δήμος Ελασσόνας υποδέχεται ως συνδιοργανωτής τη μεγάλη γιορτή της ποδηλασίας, τον ΔΕΗ Διεθνή Ποδηλατικό Γύρο Ελλάδας 2024, και είναι ένας από [ ... ]