Οι πρωταθλήτριες της Ελασσόνας στον Νίκο Ευαγγέλου

DSC06597Το κατώφλι του Δημαρχείου Ελασσόνας πέρασαν σήμερα οι πρωταθλήτριες των παγκορασίδων Κεντρικής και Στερεάς Ελλάδας στο βόλεϊ παίκτριες της Ελασσόνας, συνοδευόμενες από τον προπονητή της ομάδας κ. Βάιος Παναγιώτου και τον αντιπρόεδρο της ομάδας κ. Νίκο Τσιγγέλη, επισκεπτόμενοι τον δήμαρχο Ελασσόνας κ. Νίκο Ευαγγέλου, στον οποίο και δώρισαν μια φανέλα με τις υπογραφές των αθλητριών και ένα χρυσό μετάλλιο.

Ο κ. Ευαγγέλου με τη σειρά του συνεχάρη τα κορίτσια για την μεγάλη τους επιτυχία, τους ανέπτυξε τα σχέδια της δημοτικής αρχής για την στήριξη του αθλητισμού στην επαρχία και δήλωσε για μια ακόμη φορά πως θα σταθεί δίπλα στην ομάδα, όπως και σε κάθε ομάδα της επαρχίας, με όποιον τρόπο μπορεί. «Ο αθλητισμός είναι ζωή», δήλωσε χαρακτηριστικά, συμπληρώνοντας πως «απόφασή μας είναι να κάνουμε ότι είναι δυνατόν για να στηρίξουμε το αθλητικό δυναμικό της περιοχής, αλλά και να αναβαθμίσουμε τις αθλητικές εγκαταστάσεις».

DSC06593 DSC06595

Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 11:04
Σε αγιασμούς σχολείων ο Δήμαρχος Ελασσόνας

Μετά τη λήξη των αγιασμών στις σχολικές μονάδες ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

Συνάντηση εργασίας ανάμεσα στον Δήμαρχο Ελασσόνας κ. Νίκο Ευαγγέλου και τον Πρόεδρο του Τεχνικού Επιμελητηρίου Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας κ. Παπαγεωργίου Νι [ ... ]

Στην υπογραφή σύμβασης με την κατασκευαστική εταιρεία «Σ. ΦΑΣΙΑΣ Κατασκευαστική & ΣΙΑ ΕΕ», προχώρησε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, με αντικείμενο τη δι [ ... ]

Στον Δρυμό βρέθηκε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, το πρωί του Σαββάτου, μετά το πρόβλημα που διαπιστώθηκε στο νερό της περιοχής. Ο κ. Ευαγγέλου είχε συνάντ [ ... ]

Ανανεώθηκαν σήμερα Δευτέρα 17 Ιουλίου 2017 οι συμβάσεις που αφορούν σε 35 εργαζομένους στον τομέα καθαριότητας του Δήμου Ελασσόνας, και οι οποίες είχαν λήξει στις 14/7.

Την Κοκκινόγη, τη Δολίχη και το Πύθιο επισκέφτηκαν και γνώρισαν την Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου οι οικοπεριηγητές τ [ ... ]

Τα Χορωδιακά Σύνολα του Δήμου ξεκινούν και φέτος τη μουσική τους δραστηριότητα, με πολλές και ενδιαφέρουσες  [ ... ]

Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου 2017
Περπατώντας στην Κρανέα