Κατασκευή ραμπών και τεχνικών στην Δ.Ε. Ολύμπου

rampesolympouΣτην υπογραφή σύμβασης, ύψους 10.223 ευρώ, προχώρησε σήμερα ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου με στόχο την κατασκευή ραμπών και τεχνικών στην Δ.Ε. Ολύμπου. Την κατασκευή του έργου ανέλαβε ο κ. Νίκος Τζήρας και το έργο αναμένεται να παραδοθεί ολοκληρωμένο σε εξήντα ημέρες.

Αμέσως μετά την υπογραφή της σύμβασης ο. Ευαγγέλου δήλωσε:

«Με το συγκεκριμένο έργο, την κατασκευή ραμπών και τεχνικών στην Δ.Ε. Ολύμπου δίνουμε λύση σε ένα χρόνιο πρόβλημα της περιοχής. Με τον τρόπο αυτό συμβάλλουμε στην απρόσκοπτη μετακίνηση των πολιτών, μα κυρίως στους επαγγελματίες της γης και στους κτηνοτρόφους της περιοχής, οι οποίοι θα μπορούν πλέον, χωρίς κίνδυνο και πρόβλημα, να πηγαίνουν στους τόπους της δουλειάς τους, χωρίς να επηρεάζονται από τα επικίνδυνα ρέματα και τις καιρικές συνθήκες. Ανάλογα έργα έχουν προγραμματιστεί σε όλο το μήκος του δήμου Ελασσόνας. Συνεχίζουμε...»

Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 11:04
Σε αγιασμούς σχολείων ο Δήμαρχος Ελασσόνας

Μετά τη λήξη των αγιασμών στις σχολικές μονάδες ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

Συνάντηση εργασίας ανάμεσα στον Δήμαρχο Ελασσόνας κ. Νίκο Ευαγγέλου και τον Πρόεδρο του Τεχνικού Επιμελητηρίου Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας κ. Παπαγεωργίου Νι [ ... ]

Στην υπογραφή σύμβασης με την κατασκευαστική εταιρεία «Σ. ΦΑΣΙΑΣ Κατασκευαστική & ΣΙΑ ΕΕ», προχώρησε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, με αντικείμενο τη δι [ ... ]

Στον Δρυμό βρέθηκε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, το πρωί του Σαββάτου, μετά το πρόβλημα που διαπιστώθηκε στο νερό της περιοχής. Ο κ. Ευαγγέλου είχε συνάντ [ ... ]

Ανανεώθηκαν σήμερα Δευτέρα 17 Ιουλίου 2017 οι συμβάσεις που αφορούν σε 35 εργαζομένους στον τομέα καθαριότητας του Δήμου Ελασσόνας, και οι οποίες είχαν λήξει στις 14/7.

Την Κοκκινόγη, τη Δολίχη και το Πύθιο επισκέφτηκαν και γνώρισαν την Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου οι οικοπεριηγητές τ [ ... ]

Τα Χορωδιακά Σύνολα του Δήμου ξεκινούν και φέτος τη μουσική τους δραστηριότητα, με πολλές και ενδιαφέρουσες  [ ... ]

Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου 2017
Περπατώντας στην Κρανέα