Ο Μιχάλης Χατζηγιάννης ανάβει το Χριστουγεννιάτικο δέντρο της Ελασσόνας

xatzigiannisΤο Σάββατο 10 Δεκεμβρίου ένας από τους σημαντικότερους δημιουργούς ερμηνευτές της σύγχρονης ελληνικής μουσικής σκηνής, ο Μιχάλης Χατζηγιάννης, ανάβει το Χριστουγεννιάτικο δέντρο της Ελασσόνας και χαρίζει σε όλους μια απολαυστική συναυλία.

Απολαύστε ένα δημιουργό και ένα πρόγραμμα που μαζί με τα γνωστά, αισιόδοξα και τρυφερά τραγούδια που έχουμε αγαπήσει θα υπάρχουν και δύο καινούρια από την συνεργασία του με την Λίνα Νικολακοπούλου.

Πρόγραμμα που περιλαμβάνει «σταθμούς» στην πορεία του Μ.Χ, από την έκπληξη της πρώτης εποχής («Άγγιγμα Ψυχής», «Κρυφό Φιλί») ,την εξωτερίκευση της εποχής των μεγάλων συναυλιών («Όλα ή Τίποτα», «Δεν Φεύγω», «Χέρια Ψηλά», «Το Καλοκαίρι μου», «Πιο Πολύ», «Αν μου Τηλεφωνούσες» κ.α.), μέχρι την εσωτερικότητα των: «Ο Βυθός», «Το Πάρτι», «Σε Ποιόν να Πω», «Μέσα σου Βρίσκομαι» και την ανήσυχη εποχή του «Θα Χαθώ Πριν Φύγω».

Μαζί του, μια νέα ερμηνεύτρια , η Βίκυ Καρατζόγλου, που φαίνεται να γοητεύει το ελληνικό κοινό με το χαρακτηριστικό βελούδινο ηχόχρωμα της φωνής της.

Μια ιδιαίτερη παρουσία που τα τελευταία χρόνια την συναντήσαμε να ξεχωρίζει, μέσα σε αξιόλογα μουσικά αλλά και θεατρικά σχήματα και που τώρα κυκλοφορεί τον πρώτο προσωπικό δίσκο «Τα όνειρά μου αληθινά». Πρώτο δείγμα, το τραγούδι «Όνειρο» που αγαπήθηκε αμέσως από όλα τα ραδιόφωνα της χώρας μας.

Τους πλαισιώνει μια από τις καλύτερες μπάντες των ημερών οι: Σόλων Αποστολάκης (πιάνο-πλήκτρα), Σπύρος Μάζης (μπάσο),Γιώργος Μητσοτάκης(τύμπανα), Χρήστος Γκάτσος(ηλεκτρική και ακουστική κιθάρα) και Αριέτα Σαϊτά (βιολί)

Ανανεώθηκαν σήμερα Δευτέρα 17 Ιουλίου 2017 οι συμβάσεις που αφορούν σε 35 εργαζομένους στον τομέα καθαριότητας του Δήμου Ελασσόνας, και οι οποίες είχαν λήξει στις 14/7.

Τετάρτη 12 Ιουλίου 2017 11:31
Νέοι Πρόεδροι σε ΔΕΥΑΕΛ και ΟΚΠΑΠ

Μετά την εισήγηση του δημάρχου Ελασσόνας κ. Νίκου Ευαγγέλου και την προβλεπόμενη διαδικασία, κατά τη διάρκεια της συνεδρίασης του Δημοτικού Συμβουλίου, ορίστηκαν  [ ... ]

Ο Δήμος Ελασσόνας ως εταίρος της Κοινωνικής Σύμπραξης της Περιφερειακής Ενότητας Λάρισας, που συμμετέχει στο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Επισιτιστικής & Βασικής Υ [ ... ]