Διατήρηση του Αστυνομικού Τμήματος Λιβαδίου

atlivadiou«Θέλω να ευχαριστήσω δημόσια όλους του υπουργούς Δημοσίας Τάξεως που έσκυψαν πάνω στο πρόβλημα του Λιβαδίου, και γενικότερα της επαρχίας Ελασσόνας, την ηγεσία της Ελληνικής Αστυνομίας, τους βουλευτές του νομού, την Περιφέρεια καθώς και όλους όσους βοήθησαν στην ικανοποίηση ενός δίκαιου αιτήματος που αφορούσε την ενεργή παραμονή του Αστυνομικού Τμήματος Λιβαδίου, ως κέντρο που παρέχει τη μέγιστη δυνατή ασφάλεια στους κατοίκους των ορεινών μας χωριών».

Με τα λόγια αυτά ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου ευχαρίστησε όλους τους εμπλεκόμενους φορείς, κατά τη διάρκεια του αγιασμού του κτιρίου του ΑΤ Λιβαδίου, που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή.

Ο κ. Ευαγγέλου αναφέρθηκε στις συντονισμένες ενέργειες που έγιναν από μέρους της δημοτικής αρχής, η οποία επικοινώνησε διαδοχικά με την ηγεσία του υπουργείου Δημοσίας Τάξεως, ενημερώνοντας την για την επιτακτική ανάγκη διατήρησης του Αστυνομικού Τμήματος, ματαιώνοντας έτσι προηγούμενη απόφαση για κατάργησή του.

«Χαιρόμαστε ιδιαίτερα γιατί ένα δίκαιο αίτημα βρήκε θετική αντιμετώπιση από την πλευρά της πολιτείας», κατέληξε ο δήμαρχος Ελασσόνας.

Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 11:04
Σε αγιασμούς σχολείων ο Δήμαρχος Ελασσόνας

Μετά τη λήξη των αγιασμών στις σχολικές μονάδες ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

Συνάντηση εργασίας ανάμεσα στον Δήμαρχο Ελασσόνας κ. Νίκο Ευαγγέλου και τον Πρόεδρο του Τεχνικού Επιμελητηρίου Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας κ. Παπαγεωργίου Νι [ ... ]

Στην υπογραφή σύμβασης με την κατασκευαστική εταιρεία «Σ. ΦΑΣΙΑΣ Κατασκευαστική & ΣΙΑ ΕΕ», προχώρησε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, με αντικείμενο τη δι [ ... ]

Στον Δρυμό βρέθηκε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, το πρωί του Σαββάτου, μετά το πρόβλημα που διαπιστώθηκε στο νερό της περιοχής. Ο κ. Ευαγγέλου είχε συνάντ [ ... ]

Ανανεώθηκαν σήμερα Δευτέρα 17 Ιουλίου 2017 οι συμβάσεις που αφορούν σε 35 εργαζομένους στον τομέα καθαριότητας του Δήμου Ελασσόνας, και οι οποίες είχαν λήξει στις 14/7.

Την Κοκκινόγη, τη Δολίχη και το Πύθιο επισκέφτηκαν και γνώρισαν την Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου οι οικοπεριηγητές τ [ ... ]

Τα Χορωδιακά Σύνολα του Δήμου ξεκινούν και φέτος τη μουσική τους δραστηριότητα, με πολλές και ενδιαφέρουσες  [ ... ]

Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου 2017
Περπατώντας στην Κρανέα