Αιτήσεις σύνδεσης με το δίκτυο διανομής φυσικού αερίου

edathessaliasΑιτήσεις σύνδεσης με το δίκτυο διανομής φυσικού αερίου δέχεται από σήμερα Τρίτη ο Δήμος Ελασσόνας. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να προσέρχονται στο Δημαρχείο και να συμπληρώνουν τις σχετικές αιτήσεις στις κυρίες Παληκαρά Ευανθία και Γκαλίτσιου Σταματία. Για οποιαδήποτε σχετική πληροφορία μπορούν να απευθύνονται στα τηλέφωνα 24933-50242 & 24933-50251.

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου δήλωσε σχετικά:

«Μετά από μεγάλη προσπάθεια τα δυόμιση αυτά χρόνια καταφέραμε να συνεννοηθούμε με την Εταιρεία Διανομής Αερίου και να το εγκαταστήσουμε και στην επαρχία Ελασσόνας. Το μεγάλο αυτό έργο θα πραγματοποιηθεί γρηγορότερα, αν ο αριθμός των αιτήσεων είναι μεγαλύτερος από τον προβλεπόμενο. Ο Δήμος Ελασσόνας για την εξυπηρέτηση των δημοτών ξεκινάει από σήμερα να δέχεται τις αιτήσεις των πολιτών. Εύχομαι και ελπίζω όλοι οι ενδιαφερόμενοι να προσέρθουν ώστε να κατορθώσουμε σε συνεργασία με την εταιρεία να τρέξουμε το μεγάλο αυτό έργο όσο το δυνατόν γρηγορότερα».

Για το έντυπο της αίτησης, πατήστε pdf-logo εδώ

Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 11:04
Σε αγιασμούς σχολείων ο Δήμαρχος Ελασσόνας

Μετά τη λήξη των αγιασμών στις σχολικές μονάδες ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

Συνάντηση εργασίας ανάμεσα στον Δήμαρχο Ελασσόνας κ. Νίκο Ευαγγέλου και τον Πρόεδρο του Τεχνικού Επιμελητηρίου Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας κ. Παπαγεωργίου Νι [ ... ]

Στην υπογραφή σύμβασης με την κατασκευαστική εταιρεία «Σ. ΦΑΣΙΑΣ Κατασκευαστική & ΣΙΑ ΕΕ», προχώρησε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, με αντικείμενο τη δι [ ... ]

Στον Δρυμό βρέθηκε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, το πρωί του Σαββάτου, μετά το πρόβλημα που διαπιστώθηκε στο νερό της περιοχής. Ο κ. Ευαγγέλου είχε συνάντ [ ... ]

Ανανεώθηκαν σήμερα Δευτέρα 17 Ιουλίου 2017 οι συμβάσεις που αφορούν σε 35 εργαζομένους στον τομέα καθαριότητας του Δήμου Ελασσόνας, και οι οποίες είχαν λήξει στις 14/7.

Την Κοκκινόγη, τη Δολίχη και το Πύθιο επισκέφτηκαν και γνώρισαν την Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου οι οικοπεριηγητές τ [ ... ]

Τα Χορωδιακά Σύνολα του Δήμου ξεκινούν και φέτος τη μουσική τους δραστηριότητα, με πολλές και ενδιαφέρουσες  [ ... ]

Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου 2017
Περπατώντας στην Κρανέα