Ξεκινάει η διαμόρφωση χώρου για το νέο ΚΑΠΗ Ελασσόνας

kapisymvΣτην υπογραφή σύμβασης με την κατασκευαστική εταιρεία «Σ. ΦΑΣΙΑΣ Κατασκευαστική & ΣΙΑ ΕΕ», προχώρησε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, με αντικείμενο τη διαμόρφωση του νέου χώρου που θα φιλοξενήσει το ΚΑΠΗ της Ελασσόνας, στην κεντρική πλατεία της πόλης. Το έργο, (προϋπολογισμού μελέτης 128.000 ευρώ), ανέρχεται στο ποσό των 63.201 ευρώ (Έκπτωση 50,62%).

Αμέσως μετά την υπογραφή της σχετικής σύμβασης, ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, έκανε την ακόλουθη δήλωση:

«Ένα πάγιο και χρόνιο αίτημα των ηλικιωμένων της Ελασσόνας ικανοποιείται. Σε σύντομο χρονικό διάστημα, ένας νέος χώρος, λειτουργικός, σύγχρονος και όμορφος, θα βρίσκεται στο πιο κεντρικό σημείο της πόλης, έτοιμος να δεχθεί τους πατεράδες και τους παππούδες μας. Οι άνθρωποι αυτοί, που κόπιασαν, όσο κανείς για να δημιουργήσουν τις καλύτερες δυνατές συνθήκες, για μας και για την χώρα μας, το δικαιούνται. Είναι υποχρέωση της δημοτικής αρχής να τους προσφέρει έναν χώρο, όπως οι ίδιοι τον επιθυμούν. Είναι το ελάχιστο που μπορούμε να κάνουμε για όλους αυτούς, που τα τελευταία χρόνια, βλέπουν μια χώρα, όχι με μέλλον, όπως οι ίδιοι την παρέδωσαν, αλλά με παρελθόν. Δικός μας στόχος είναι να αποδείξουμε σε όλους αυτούς τους ανθρώπους, με τον πλέον έμπρακτο τρόπο, πως δεν τους ξεχνάμε, μα, αντιθέτως, τους τιμούμε καθημερινά».

Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 11:04
Σε αγιασμούς σχολείων ο Δήμαρχος Ελασσόνας

Μετά τη λήξη των αγιασμών στις σχολικές μονάδες ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

Συνάντηση εργασίας ανάμεσα στον Δήμαρχο Ελασσόνας κ. Νίκο Ευαγγέλου και τον Πρόεδρο του Τεχνικού Επιμελητηρίου Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας κ. Παπαγεωργίου Νι [ ... ]

Στην υπογραφή σύμβασης με την κατασκευαστική εταιρεία «Σ. ΦΑΣΙΑΣ Κατασκευαστική & ΣΙΑ ΕΕ», προχώρησε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, με αντικείμενο τη δι [ ... ]

Στον Δρυμό βρέθηκε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, το πρωί του Σαββάτου, μετά το πρόβλημα που διαπιστώθηκε στο νερό της περιοχής. Ο κ. Ευαγγέλου είχε συνάντ [ ... ]

Ανανεώθηκαν σήμερα Δευτέρα 17 Ιουλίου 2017 οι συμβάσεις που αφορούν σε 35 εργαζομένους στον τομέα καθαριότητας του Δήμου Ελασσόνας, και οι οποίες είχαν λήξει στις 14/7.

Την Κοκκινόγη, τη Δολίχη και το Πύθιο επισκέφτηκαν και γνώρισαν την Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου οι οικοπεριηγητές τ [ ... ]

Τα Χορωδιακά Σύνολα του Δήμου ξεκινούν και φέτος τη μουσική τους δραστηριότητα, με πολλές και ενδιαφέρουσες  [ ... ]

Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου 2017
Περπατώντας στην Κρανέα