Συνάντηση Ευαγγέλου με τον νέο ΔΣ Εμπορικού Συλλόγου Ελασσόνας

neosemporikosΜετά την πρόσφατη συγκρότησή του σε σώμα, το νέο ΔΣ του Εμπορικού Συλλόγου Ελασσόνας πραγματοποίησε εθιμοτυπική επίσκεψη στον Δήμαρχο της πόλης κ. Νίκο Ευαγγέλου.

Ο κ. Ευαγγέλου, αμέσως μετά την συνάντηση που είχε με τα μέλη του ΔΣ, έκανε την ακόλουθη δήλωση:

«Με χαρά δέχθηκα σήμερα στο Δημαρχείο το νέο ΔΣ του Εμπορικού Συλλόγου Ελασσόνας. Προσβλέπω σε συνεργασία μαζί τους, αφού τόσο τα προβλήματα, όσο και οι αγωνίες μας είναι κοινές.

Η δημοτική μας αρχή πολύ σύντομα πρόκειται να αρχίσει την υλοποίηση μιας σειράς παρεμβάσεων στην πόλη της Ελασσόνας, και στο κομμάτι αυτό θα ζητήσουμε την βοήθεια και την κατανόηση του εμπορικού κόσμου.

Εύχομαι η θητεία τους να είναι δημιουργική και η προσφορά τους θετική. Εμείς, από την πλευρά μας, θα βοηθήσουμε όσο και όπου μπορούμε».

Πέμπτη 20 Δεκεμβρίου 2018 11:16
ΕΥΧΕΣ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

Ο Δήμος Ελασσόνας ως εταίρος της Κοινωνικής Σύμπραξης της Περιφερειακής  Ενότητας Λάρισας, που συμμετέχει στο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Επ [ ... ]

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, συμμετέχοντας στο ετήσιο συνέδριο της Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδας που ξεκίνησε χθες, έκανε την ακόλουθη δήλωση:

Νίκος Ευαγγέλου: Η Ελασσόνα αλλάζει! Κατατέθηκε η πρόταση για τη δημιουργία Ανοιχτού Κέντρου Εμπορίου (Open Mall) μετά τη συνεργασία του δήμου Ελασσόνας και του Εμπορι [ ... ]

Συνάντηση με τον Πρύτανη του ΤΕΙ Θεσσαλίας, Καθηγητή Ξενοφώντα Σπηλιώτη και το μέλος της Συγκλήτου του Ιδρύματος, Καθηγητή Αλέξανδρο Παπαχατζή, πραγματοποίησε ο δ [ ... ]

Δευτέρα 14 Ιανουαρίου 2019
Πρόσκληση Μελίσσι 2019