Εθελοντική αιμοδοσία στην Ελασσόνα για τους κατοίκους της Ανατολικής Αττικής

Την Τετάρτη 1η Αυγούστου, από τις 09:30 το πρωί μέχρι και το μεσημέρι, ειδικό τμήμα της Αιμοδοσίας του Γενικού Νοσοκομείο Λάρισας, θα βρίσκεται στο Δημαρχείο Ελασσόνας, με σκοπό την συγκέντρωση αίματος, στην προσπάθειά μας να βοηθηθούν οι κάτοικοι της Ανατολικής Αττικής που το έχουν ανάγκη.

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου δήλωσε:

«Καλώ όλους του συμπολίτες μου στην εθελοντική αιμοδοσία που θα πραγματοποιηθεί την επόμενη Τετάρτη στο Δημαρχείο της πόλης. Σε συνεννόηση με το τμήμα Αιμοδοσίας του Γενικού Νοσοκομείο Λάρισας, θα βρίσκεται στον χώρο του Δημαρχείο ειδικό συνεργείο για να εκτελέσει την αιμοδοσία.

Σε τούτες τις τραγικές στιγμές που βιώνει ολόκληρη η χώρα, οφείλουμε όλοι να σταθούμε όρθιοι και αλληλέγγυοι σε όσους έχουν ανάγκη. Σε συνεργασία με τους Πολιτιστικούς Συλλόγους της επαρχίας, τους φορείς και τα σωματεία θα προσπαθήσουμε να κινητοποιήσουμε όσο το δυνατόν μεγαλύτερο αριθμό πολιτών, προσφέροντας έτσι στους συνανθρώπους μας ελπίδα ζωής».

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου με αφορμή την σημερινή επέτειο της 106ης απελευθέρωσης της Ελασσόνας από τον τουρκικό ζυγό, έκανε την ακόλουθη δήλωση: Σήμερ [ ... ]

Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκονται τα έργα ανάπλασης στην Τ.Κ Στεφανόβουνου, τα οποία αναμένεται σύντομα να ολοκληρωθούν, αλλάζοντας εντελώς την εικόνα στην είσοδο του χω [ ... ]

Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018 11:28
Επιστολή για εξισωτική αποζημείωση