Ανάπλαση κοινόχρηστου χώρου στο Στεφανόβουνο

ergastef1Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκονται τα έργα ανάπλασης στην Τ.Κ Στεφανόβουνου, τα οποία αναμένεται σύντομα να ολοκληρωθούν, αλλάζοντας εντελώς την εικόνα στην είσοδο του χωριού.

Σε σχετική του δήλωση ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου σημειώνει:

Μετά από 50 χρόνια το Στεφανόβουνο αλλάζει εικόνα. Τα έργα μας ολοκληρώνονται και οι κάτοικοι του χωριού, καθώς και οι επισκέπτες και περαστικοί δεν θα βλέπουν πλέον την προηγούμενη, απαράδεκτη, εικόνα.

Στόχος μας από την πρώτη στιγμή ήταν να αξιοποιηθεί και ο δημοτικός χώρος εντός του χωριού και να δημιουργηθεί εκεί ένα πάρκο αναψυχής για μικρούς και μεγάλους. Δυστυχώς ελάχιστοι, αντιτάχθηκαν στα σχέδια μας, απειλώντας μάλιστα και με έκτροπα, γιατί έβαλαν πάνω από το κοινό καλό, τις προσωπικές τους επιθυμίες.

Η δημοτική αρχή, σε συνεργασία με το προεδρείο της Κοινότητας, όπως ακριβώς συμβαίνει και στα 60 χωριά της επαρχίας μας, θα συνεχίσει το έργο της, με μόνο γνώμονα το συμφέρον των πολιτών.

ergastef2

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου με αφορμή την σημερινή επέτειο της 106ης απελευθέρωσης της Ελασσόνας από τον τουρκικό ζυγό, έκανε την ακόλουθη δήλωση: Σήμερ [ ... ]

Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκονται τα έργα ανάπλασης στην Τ.Κ Στεφανόβουνου, τα οποία αναμένεται σύντομα να ολοκληρωθούν, αλλάζοντας εντελώς την εικόνα στην είσοδο του χω [ ... ]

Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018 11:28