Ανάπλαση κοινόχρηστου χώρου στο Στεφανόβουνο

ergastef1Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκονται τα έργα ανάπλασης στην Τ.Κ Στεφανόβουνου, τα οποία αναμένεται σύντομα να ολοκληρωθούν, αλλάζοντας εντελώς την εικόνα στην είσοδο του χωριού.

Σε σχετική του δήλωση ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου σημειώνει:

Μετά από 50 χρόνια το Στεφανόβουνο αλλάζει εικόνα. Τα έργα μας ολοκληρώνονται και οι κάτοικοι του χωριού, καθώς και οι επισκέπτες και περαστικοί δεν θα βλέπουν πλέον την προηγούμενη, απαράδεκτη, εικόνα.

Στόχος μας από την πρώτη στιγμή ήταν να αξιοποιηθεί και ο δημοτικός χώρος εντός του χωριού και να δημιουργηθεί εκεί ένα πάρκο αναψυχής για μικρούς και μεγάλους. Δυστυχώς ελάχιστοι, αντιτάχθηκαν στα σχέδια μας, απειλώντας μάλιστα και με έκτροπα, γιατί έβαλαν πάνω από το κοινό καλό, τις προσωπικές τους επιθυμίες.

Η δημοτική αρχή, σε συνεργασία με το προεδρείο της Κοινότητας, όπως ακριβώς συμβαίνει και στα 60 χωριά της επαρχίας μας, θα συνεχίσει το έργο της, με μόνο γνώμονα το συμφέρον των πολιτών.

ergastef2

Πέμπτη 17 Ιανουαρίου 2019 11:26
Αστική ανάπλαση Τσαριτσάνης

Στην υπογραφή συμφωνητικού εκτέλεσης έργου με αντικείμενο την αστική ανάπλαση κοινόχρηστων χώρων στο κέντρο της Τσαριτσάνης προχώρησαν ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νί [ ... ]