Συνάντηση Δημάρχου με την πολιτευτή Στέλλα Μπίζιου

biziouΤην πολιτευτή της ΝΔ κ. Στέλλα Μπίζιου δέχθηκε στο γραφείο του ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, σε μια συνάντηση εργασίας, κατά τη διάρκεια της οποίας συζητήθηκαν όλα τα καίρια θέματα που αφορούν τον δήμο Ελασσόνας.

Ο κ. Ευαγγέλου ενημέρωσε εκτενώς την κα Μπίζιου για όλα τα μεγάλα έργα που έχουν δρομολογηθεί στην επαρχία Ελασσόνας, καθώς και για τον προγραμματισμό των επόμενων, τα οποία σε συνεργασία με την Περιφέρεια Θεσσαλίας και όλους τους αρμόδιους φορείς αναμένεται να αλλάξουν οριστικά την εικόνα και τις υποδομές της Ελασσόνας.

Ο δήμαρχος Ελασσόνας ευχαρίστησε την συντοπίτισσα πολιτικό για το συνεχές και ουσιαστικό της ενδιαφέρον, καθώς και για τη διάθεσή της να συνδράμει τα μέγιστα, ώστε η Ελασσόνα να κάνει το μεγάλο βήμα σε όλους τους τομείς.

Με τη σειρά της η κα Μπίζιου, αφού ευχαρίστησε τον δήμαρχο Ελασσόνας για την ενημέρωση και την συνεργασία, δήλωσε:

«Το ενδιαφέρον μου για την Ελασσόνα είναι αυτονόητο και διαρκές. Ενημερώνομαι συνεχώς για όλα τα μεγάλα, αλλά και μικρότερα θέματα, τόσο σε επίπεδο υποδομών και σχεδιασμού, όσο και της καθημερινότητας, για τον τόπο στον οποίο γεννήθηκα και μεγάλωσα. Εμείς οι νέοι πολιτικοί οφείλουμε να οδηγήσουμε τα πράγματα στην κατεύθυνση της πραγματικής αναγέννησης και της ουσιαστικής ανάπτυξης για τον τόπο και τη χώρα μας. Με αξιοκρατία, πίστη και σκληρή δουλειά, μπορούμε να τα καταφέρουμε».

Με απόφαση του υπουργείου Εσωτερικών, στο πλαίσιο του προγράμματος «ΦιλόΔημος», εγκρίνεται κονδύλι ύψους 3.000.000 ευρώ στη ΔΕΥΑ Ελασσόνας, για την αντικατάσταση εσωτ [ ... ]

Ο Δήμος Ελασσόνας πραγματοποιεί για τρίτη χρονιά την υλοποίηση του προγράμματος για τα παιδιά της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, σε θέματα Κυκλοφοριακής Αγωγής και Οδ [ ... ]

Την πολιτευτή της ΝΔ κ. Στέλλα Μπίζιου δέχθηκε στο γραφείο του ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, σε μια συνάντηση εργασίας, κατά τη διάρκεια της οποίας συζητή [ ... ]

«Ο Δήμος Ελασσόνας, στο πλαίσιο των αρμοδιοτήτων του, έχοντας θέσει ως στρατηγική κατεύθυνση την υλοποίηση κυκλοφοριακών παρεμβάσεων με σεβασμό στις βασικές αρχέ [ ... ]