Κυριακή της Ορθοδοξίας στην Τσαριτσάνη

O Δήμος Ελασσόνας διοργανώνει εκδήλωση μνήμης για τον μεγάλο διδάσκαλο του γένους Κωνσταντίνου Οικονόμου του «εξ Οικονόμων» την Κυριακή της Ορθοδοξίας 4 Μαρτίου 2012 στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου στην Τσαριτσάνη.

Το ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ έχει ως εξής:

7:30 π.μ. Όρθρος- Θεία λειτουργία
10:15 π.μ. Πέρας προσέλευσης επισήμων
10:30 π.μ. Επιμνημόσυνη Δέηση Χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Ελασσώνος κ.κ.
Βασιλείου
Ομιλία για την προσωπικότητα του Κωνσταντίνου Οικονόμου του «εξ Οικονόμων» από τη κα. Ευαγγελία Ράπτου Καθηγήτρια Ελληνικής Φιλολογίας.
11:45 π.μ. Δεξίωση για το κοινό στην «Οικονόμειο Σχολή».
12:15 μ.μ. Παραδοσιακοί χοροί στην πλατεία από τον Σύλλογο Γυναικών Τσαριτσάνης.

Πρόστιμο 20 € για εκπρόθεσμες δηλώσεις

Μετά από ενημέρωση της ΔΕΔΔΗΕ Ελασσόνας σας ενημερώνουμε ότι για την Κυριακή 21 Απριλίου 2024 έχει προγραμματιστεί διακοπή ρεύματος στην πόλη της Ελασσόνας και σε π [ ... ]

Στο πλαίσιο της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Νεολαίας, ο Δήμος Ελασσόνας έχει πραγματοποιήσει μια σειρά εκδηλώσεων, οι οποίες θα ολοκληρωθούν σήμερα Παρασκευή 19 Απριλίο [ ... ]

Να τακτοποιήσουν τις οφειλές τους πριν από την έναρξη της αρδευτικής περιόδου καλεί ο Δήμος Ελασσόνας τους αρδευτές που οφείλουν και θα κληθούν μέσα στις επόμενε [ ... ]