Διακήρυξη εκμίσθωσης του κυλικείου στο χώρο της Λαϊκής αγοράς

ΑΔΑ: ΩΗ86ΩΡΟ-Δ6Σ

Ο Δήμαρχος Ελασσόνας διακηρύττει, ότι εκτίθεται σε φανερή πλειοδοτική και προφορική δημοπρασία το Κατάστημα (19,80 τ.μ) στο χώρο της Λαϊκής αγοράς για τη λειτουργία καταστήματος υγειονομικού ενδιαφέροντος.

Η δημοπρασία θα γίνει στο Δημοτικό Κατάστημα Ελασσόνας ενώπιον της Επιτροπής Δημοπρασιών Παρασκευή 21-4-2017, ώρα 11:00 έως 12:00. Σε περίπτωση άγονου διαγωνισμού, αυτός θα επαναληφθεί μετά από μία (1) εβδομάδα την ίδια ώρα στον ίδιο χώρο και με την ίδια επιτροπή στις 28-4-2017.

Ως ελάχιστο όριο πρώτης προσφοράς ορίζεται το ποσό των (100€) εκατό ευρώ μηνιαίως, πλέον χαρτοσήμου 3,6%.

Για να γίνει κάποιος δεκτός στη δημοπρασία σαν πλειοδότης πρέπει να καταθέσει στην Επιτροπή που διενεργεί τη δημοπρασία, γραμμάτιο συστάσεως εγγυήσεως του Ταμείου Παρακαταθηκών και Δανείων ή εγγυητική επιστολή ανεγνωρισμένης Τράπεζας ποσού (120 €) εκατόν είκοσι τεσσάρων ευρώ.

Οι οφειλέτες του Δήμου και της ΔΕΥΑΕΛ δεν γίνονται δεκτοί ούτε σαν πλειοδότες ούτε σαν εγγυητές.

Η παρούσα και οι αναλυτικοί όροι της διακήρυξης διατίθενται δωρεάν στο site http://www.dimoselassonas.gr/ και στο «Διαύγεια». Περισσότερες πληροφορίες στο τηλέφωνο 24933 50244 (Κωνσταντίνου Βασίλειος).

pdf-logo Αριθμ. Απόφασης "Καθορισμός όρων διακήρυξης εκμίσθωσης του κυλικείου στο χώρο της Λαϊκής αγοράς"

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Σας προσκαλούμε στον εορτασμό για την επέτειο της 25ης Μαρτίου, ημέρα Σάββατο και ώρα 10:30 π.μ. όπου θα τελεστεί  [ ... ]