Δημόσια Διαβούλευση για το έργο με τίτλο «Ανάπτυξη Ψηφιακών Υπηρεσιών για την Ιερά Μητρόπολη Λαρίσης και Τυρνάβου»

Ο Δήμος Ελασσόνας ανακοινώνει τη διαδικασία Δημόσιας Διαβούλευσης για το έργο με τίτλο «Ανάπτυξη Ψηφιακών Υπηρεσιών για την Ιερά Μητρόπολη Λαρίσης και Τυρνάβου» με αντικείμενο την τεκμηρίωση, την ψηφιοποίηση και την αξιοποίηση του ιστορικού, του διοικητικού και του πολιτιστικού αρχείου της Μητροπόλεως.

Το έργο έχει ενταχθεί στην πρόσκληση 53 του Ε.Π. «Ψηφιακή Σύγκλιση» (Κωδικός ΟΠΣ έργου 494176) και ο συνολικός προϋπολογισμός του ανέρχεται στο ποσό των τριακοσίων είκοσι δυο χιλιάδων εννιακοσίων δυο ευρώ και είκοσι πέντε λεπτών (322.902,25€) συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 23%.

Διάρκεια Διαβούλευσης : από 30-1-2015 έως και 8-2-2015.

Στοιχεία Επικοινωνίας:

Δήμος Ελασσόνας

Τμήμα Προγραμματισμού

Ανάπτυξης και Οργάνωσης

Τηλ.: 2493350234

Φαξ.:2493024444

Υπεύθυνη Έργου: Σβάρνα Γεωργία

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να έχουν πρόσβαση στα αναλυτικά τεύχη ακολουθώντας τους κάτωθι συνδέσμους.

part_A ΙΜ ΛΑΡΙΣΑΣ-2-ΔΙΑΒΟΥΛΕΥΣΗ

part_B ΙΜ ΛΑΡΙΣΑΣ-2-ΔΙΑΒΟΥΛΕΥΣΗ

part_C ΙΜ ΛΑΡΙΣΑΣ-1-ΔΙΑΒΟΥΛΕΥΣΗ

Τα σχόλια των ενδιαφερομένων υποβάλλονται ηλεκτρονικά με τη συμπλήρωση και την αποστολή του εντύπου υποβολής στο e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. . Το έντυπο υποβολής θα το βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο.

Έντυπο Υποβολής

Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 11:04
Σε αγιασμούς σχολείων ο Δήμαρχος Ελασσόνας

Μετά τη λήξη των αγιασμών στις σχολικές μονάδες ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

Συνάντηση εργασίας ανάμεσα στον Δήμαρχο Ελασσόνας κ. Νίκο Ευαγγέλου και τον Πρόεδρο του Τεχνικού Επιμελητηρίου Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας κ. Παπαγεωργίου Νι [ ... ]

Στην υπογραφή σύμβασης με την κατασκευαστική εταιρεία «Σ. ΦΑΣΙΑΣ Κατασκευαστική & ΣΙΑ ΕΕ», προχώρησε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, με αντικείμενο τη δι [ ... ]

Στον Δρυμό βρέθηκε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, το πρωί του Σαββάτου, μετά το πρόβλημα που διαπιστώθηκε στο νερό της περιοχής. Ο κ. Ευαγγέλου είχε συνάντ [ ... ]

Ανανεώθηκαν σήμερα Δευτέρα 17 Ιουλίου 2017 οι συμβάσεις που αφορούν σε 35 εργαζομένους στον τομέα καθαριότητας του Δήμου Ελασσόνας, και οι οποίες είχαν λήξει στις 14/7.

Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017
Πρόσκληση εορτασμού 28ης Οκτωβρίου

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ Tην 28η Οκτωβρίου 2017 ημέρα Σάββατο και ώρα 10:30 π.μ. θα τελεστεί στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Δημ [ ... ]

Την Κοκκινόγη, τη Δολίχη και το Πύθιο επισκέφτηκαν και γνώρισαν την Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου οι οικοπεριηγητές τ [ ... ]