Εκδήλωση Ελληνικής Αντικαρκινικής Εταιρείας

eaeΤο παράρτημα Λάρισας της Ελληνικής Αντικαρκινικής Εταιρείας σε συνεργασία με τον Δήμο Ελασσόνας διοργανώνουν, ενημερωτική εκδήλωση στην Ελασσόνα στο πλαίσιο των δράσεων πρόληψης κατά του καρκίνου, την ΤΡΙΤΗ 14 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ στις 8:00 μ.μ. στην αίθουσα «Δημάρχου Βασιλείου Φαρμάκη».

Στην εκδήλωση θα μιλήσουν ο Μαιευτήρας Γυναικολόγος, Διδάκτωρ του πανεπιστημίου Ιωαννίνων, πιστοποιημένος στην κολποσκόπηση κ. Γιώργος Βαλασούλης με θέμα: «HPV ΛΟΙΜΩΞΗ, ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ, ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ» καθώς και η Επίκουρος Καθηγήτρια Χειρουργικής του Πανεπιστημιακού Γενικού Νοσοκομείου Λάρισας κ. Αντιγόνη Πουλτσίδη, με θέμα : «ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΜΑΣΤΟΥ».

Συντονιστής της συζήτησης – Προεδρείο: Ιωάννης Μαστροευθυμίου, Μαιευτήρας Γυναικολόγος

Η είσοδος είναι ελεύθερη

Το παράρτημα Λάρισας της Ελληνικής Αντικαρκινικής Εταιρείας σε συνεργασία με τον Δήμο Ελασσόνας διοργανώνο [ ... ]

Τετάρτη 8 Νοεμβρίου 2017