Πρόσκληση Συνεδρίασης ΔΣ 22-02-2016 ώρα 18:00

Σας καλούμε στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 22α του μηνός Φεβρουαρίου του έτους 2016 ημέρα Δευτέρα και ώρα 18:00, με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Έγκριση προγραμματισμού πρόσληψης τακτικού προσωπικού. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

2. Αποδοχή και απόδοση της τακτικής επιχορήγησης μηνός Φεβρουαρίου του ΟΚΠΑΠ. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

3. Έγκριση κατανομής των πιστώσεων ΣΑΤΑ. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

4. Έγκριση παράτασης της συμβατικής προθεσμίας του έργου «Ασφαλτόστρωση αγροτικού δρόμου από την παλιά δημοσιά μέχρι τα όρια του οικισμού (μέσω «Βλάχας») Δ.Κ. Τσαριτσάνης». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

5. Έγκριση παράτασης της συμβατικής προθεσμίας εκπόνησης της μελέτης «Μελέτη δικτύου αποχέτευσης και έργων σύνδεσης με την Εγκατάσταση Επεξεργασίας Λυμάτων Ελασσόνας για την Δ.Κ. Τσαριτσάνης». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

6. Έγκριση της υπ' αριθμό 3/2016 μελέτης του έργου «Διάνοιξη οδού προέκτασης Κανάρη». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

7. Έγκριση πρωτοκόλλου οριστικής παραλαβής του έργου «Περιβαλλοντική Αποκατάσταση – Διαμόρφωση Κ.Χ. Ελασσόνας (Παράπλευρα του Διοικητηρίου και στο Ο.Τ. Γ321)». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

8. Έγκριση οριστικής παραλαβής της μελέτης «Μελέτη υποδομών πρόσβασης ΑΜΕΑ σε κοινόχρηστους χώρους». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

9. Έγκριση οριστικής παραλαβής της μελέτης «Αντιπλημμυρική προστασία Τ.Κ. Δολίχης». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

10. Έγκριση της «Μελέτης εμπειρογνωμοσύνης διερεύνησης σκοπιμότητας & βιωσιμότητας του έργου «Αξιοποίηση κατασκηνωτικών εγκαταστάσεων περιοχής Δήμου Ελασσόνας». Επιλογή σεναρίου για τη διαμόρφωση της τελικής πρότασης. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

11. Σύσταση επιτροπών για την προσωρινή και οριστικής παραλαβή έργων και κλήρωση των Δημοτικών Συμβούλων που θα συμμετέχουν σε αυτές. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

12. Έγκριση πρόσληψης υδρονομέων άρδευσης και εποπτών υδρονομέων για την αρδευτική περίοδο 2016. Ορισμός αριθμού και θέσεων. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Ηλίας Κωτούκας.

13. Έγκριση εκμίσθωσης της εκμετάλλευσης των διακατεχόμενων δασών «Σκοτίνα» και «Τσακνιά» της Δ.Κ. Βερδικούσιας. Εισηγητής ο Πρόεδρος της Δ.Κ. Βερδικούσιας κ. Κων/νος Τσέτσιλας.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΜΠΙΣΜΠΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

Πρ

Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 11:04
Σε αγιασμούς σχολείων ο Δήμαρχος Ελασσόνας

Μετά τη λήξη των αγιασμών στις σχολικές μονάδες ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

Συνάντηση εργασίας ανάμεσα στον Δήμαρχο Ελασσόνας κ. Νίκο Ευαγγέλου και τον Πρόεδρο του Τεχνικού Επιμελητηρίου Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας κ. Παπαγεωργίου Νι [ ... ]

Στην υπογραφή σύμβασης με την κατασκευαστική εταιρεία «Σ. ΦΑΣΙΑΣ Κατασκευαστική & ΣΙΑ ΕΕ», προχώρησε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, με αντικείμενο τη δι [ ... ]

Στον Δρυμό βρέθηκε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, το πρωί του Σαββάτου, μετά το πρόβλημα που διαπιστώθηκε στο νερό της περιοχής. Ο κ. Ευαγγέλου είχε συνάντ [ ... ]

Ανανεώθηκαν σήμερα Δευτέρα 17 Ιουλίου 2017 οι συμβάσεις που αφορούν σε 35 εργαζομένους στον τομέα καθαριότητας του Δήμου Ελασσόνας, και οι οποίες είχαν λήξει στις 14/7.

Την Κοκκινόγη, τη Δολίχη και το Πύθιο επισκέφτηκαν και γνώρισαν την Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου οι οικοπεριηγητές τ [ ... ]

Τα Χορωδιακά Σύνολα του Δήμου ξεκινούν και φέτος τη μουσική τους δραστηριότητα, με πολλές και ενδιαφέρουσες  [ ... ]

Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου 2017
Περπατώντας στην Κρανέα