Πρόσκληση Συνεδρίασης ΔΣ 23-03-2016 ώρα 20:00

Σας καλούμε στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 23η του μηνός Μαρτίου του έτους 2016 ημέρα Τετάρτη και ώρα 20:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Έγκριση έκθεσης εσόδων – εξόδων Δ' τριμήνου 2015 για τον έλεγχο υλοποίησης του προϋπολογισμού. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

2. Έγκριση ανάθεσης του ελέγχου οικονομικών καταστάσεων έτους 2015. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

3. Αποδοχή και απόδοση της τακτικής επιχορήγησης μηνός Μαρτίου του ΟΚΠΑΠ. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

4. Έγκριση επιχορήγησης του ΟΚΠΑΠ. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

5. Έγκριση πρακτικού της Επιτροπής Επίλυσης Φορολογικών Διαφορών. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

6. Έγκριση διάθεσης πίστωσης για την κάλυψη των δαπανών εορτασμού της 25ης Μαρτίου. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

7. Εξέταση αιτημάτων αθλητικών και πολιτιστικών συλλόγων για οικονομική ενίσχυση. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

8. Έγκριση προγραμματισμού πρόσληψης έκτακτου προσωπικού για τις υπηρεσίες ανταποδοτικού χαρακτήρα. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

9. Έγκριση προγραμματισμού πρόσληψης έκτακτου προσωπικού. (Συμβάσεις ορισμένου χρόνου και συμβάσεις έργου). Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

10. Έγκριση αναμόρφωσης του προϋπολογισμού εσόδων – εξόδων έτους 2016. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

11. Έγκριση διενέργειας της προμήθειας αυτοκινούμενου σαρώθρου. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

12. Έγκριση τροποποίησης του τεχνικού προγράμματος έτους 2016. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

13. Έγκριση 1ου ΑΠΕ του έργου «Κατασκευή ράμπας στον Οικισμό Καλυβίων της Τ.Κ. Κοκκινοπηλού». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

14. Έγκριση 1ου ΑΠΕ του έργου «Συντήρηση Λαογραφικού Μουσείου Λυκουδίου». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

15. Σύσταση επιτροπής για την προσωρινή και οριστική παραλαβή έργων και κλήρωση των Δ.Σ. για τη συμμετοχή τους σε αυτές. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

16. Έγκριση της υπ' αριθμό 1/2016 μελέτης του έργου «Συντήρηση δημοτικού ξενώνα Λιβαδίου». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

17. Έγκριση της υπ' αριθμό 4/2016 μελέτης του έργου «Ασφαλτόστρωση δημοτικού παρκινγκ στο Ο.Τ. Γ383 επί της οδού Μητρ. Ιακώβου». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

18. Έγκριση της υπ' αριθμό 5/2016 μελέτης του έργου «Κατασκευή περίφραξης δασοβοτανικού κήπου». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

19. Έγκριση της υπ' αριθμό 6/2016 μελέτης του έργου «Κατασκευή ραμπών και τεχνικών στην Δ.Κ. Τσαριτσάνης». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

20. Έγκριση της 7/2016 μελέτης του έργου «Διαμόρφωση προαύλιου χώρου 1ου Γυμνασίου Ελασσόνας». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

21. Έγκριση διακοπής εργασιών του έργου «Κατασκευή φράγματος στη θέση «Τσαϊρια» της Δ.Κ. Λιβαδίου». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

22. Έγκριση του Κανονισμού Κοιμητηρίων του Δήμου Ελασσόνας. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Διονύσιος Μπαλούκας.

23. Έγκριση επιβολής δικαιώματος ταφής. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΜΠΙΣΜΠΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

Μετά από πρόσκληση του Συνδέσμου Φιλαρμονικών-Χορωδιών Ελλάδος, η Μικτή χορωδία του Δήμου Ελασσόνας θα ταξιδέψει ως τη Θεσσαλονίκη, για να παρουσιάσει ένα χορωδια [ ... ]

Δευτέρα 13 Νοεμβρίου 2017 11:01