Πρόσκληση Ειδικής Συνεδρίασης ΔΣ 18-04-2016 ώρα 14:30

Σας καλούμε στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 18η του μηνός Απριλίου του έτους 2016 ημέρα Δευτέρα και ώρα 14:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Έγκριση της υπ' αριθμό 10/2016 μελέτης του έργου «Ανακατασκευή τάπητα γηπέδου τένις». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

2. Έγκριση παράτασης της συμβατικής προθεσμίας του έργου «Κατασκευή πεζοδρομίων και ηλεκτροφωτισμός εντός σχεδίου πόλης Ελασσόνας». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

3. Έγκριση καταβολής αποζημίωσης των επικειμένων της ιδιοκτησίας Ελευθερίου Μπουζούκη στην Ελασσόνα λόγω ένταξής της στο σχέδιο πόλης. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

4. Έγκριση Μνημονίου Ενεργειών του Δήμου Ελασσόνας για την αντιμετώπιση κινδύνων από την εκδήλωση σεισμικών φαινομένων. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Διονύσιος Μπαλούκας.

5. Έγκριση τροποποίησης του «Κανονισμού παραχωρούμενων κοινόχρηστων χώρων». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Διονύσιος Μπαλούκας.

6. Εξέταση αιτήματος για μίσθωση δημοτικής έκτασης στην Τ.Κ. Άκρης. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Γεώργιος Παπαευθυμίου.

7. Έγκριση συμμετοχής του Δήμου σε εκδήλωση για τα ΑΜΕΑ. Έγκριση διάθεσης της σχετικής πίστωσης. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

8. Έγκριση κατανομής πιστώσεων ΣΑΤΑ. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

9. Εξέταση αιτήματος παράτασης μίσθωσης αγροτεμαχίου στην Τ.Κ. Φλάμπουρου. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

10. Αποδοχή και απόδοση της τακτικής επιχορήγησης μηνός Απριλίου του ΟΚΠΑΠ. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

11. Ορισμός υδρονομέων και εποπτών υδρονομέων για την αρδευτική περίοδο 2016. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Ηλίας Κωτούκας.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΜΠΙΣΜΠΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

Μετά από πρόσκληση του Συνδέσμου Φιλαρμονικών-Χορωδιών Ελλάδος, η Μικτή χορωδία του Δήμου Ελασσόνας θα ταξιδέψει ως τη Θεσσαλονίκη, για να παρουσιάσει ένα χορωδια [ ... ]

Δευτέρα 13 Νοεμβρίου 2017 11:01