Πρόσκληση Συνεδρίασης ΔΣ 11-05-2016 ώρα 14:00

Σας καλούμε στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 11η του μηνός Μαΐου του έτους 2016 ημέρα Τετάρτη και ώρα 14:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Αποδοχή χρηματοδότησης για την κάλυψη των λειτουργικών δαπανών των σχολείων πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

2. Έγκριση αναμόρφωσης του προϋπολογισμού εσόδων – εξόδων έτους 2016 του ΟΚΠΑΠ. Εισηγητής ο Πρόεδρος του Οργανισμού κ. Νικόλαος Τσιμπόλης.

3. Έγκριση διενέργειας της προμήθειας τροφίμων για τις ανάγκες των Παιδικών Σταθμών του ΟΚΠΑΠ. Εισηγητής ο Πρόεδρος του Οργανισμού κ. Νικόλαος Τσιμπόλης.

4. Έγκριση αναμόρφωσης του προϋπολογισμού εσόδων – εξόδων έτους 2016. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

5. Έγκριση τροποποίησης του τεχνικού προγράμματος. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

6. Εξέταση αιτήματος του κ. Νικ. Σφήκα για μίσθωση δημοτικής έκτασης στη θέση «Παπαντή» της Τ.Κ. Δρυμού. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Γεώργιος Παπαευθυμίου.

7. Έγκριση χορήγησης άδειας παραγωγού πωλητή λαϊκών αγορών. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Διονύσιος Μπαλούκας.

8. Έγκριση της υπ' αριθμό 12/2016 μελέτης του έργου «Ανάπλαση πλατείας Τ.Κ. Λουτρού». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

9. Έγκριση της υπ' αριθμό της υπ' αριθμό 13/2016 μελέτης του έργου «Ορθομαρμάρωση οστεοφυλακίων κοιμητηρίου Ελασσόνας». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

10. Έγκριση της τοπογραφικής μελέτης του έργου «Μελέτη δικτύου αποχέτευσης και έργων σύνδεσης με την Ε.Ε.Λ Ελασσόνας για την Δ.Κ. Τσαριτσάνης». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

11. Λήψη απόφασης σχετικά με την υλοποίηση του έργου «Κέντρο Τουριστικής Προβολής Δήμου Ελασσόνας» μετά την απένταξή του από το πρόγραμμα χρηματοδότησης. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

12. Σύσταση επιτροπών για την προσωρινή και οριστική παραλαβή των έργων: «Ανάπλαση ιστορικού κέντρου Δ.Δ. Δολίχης Δήμου Λιβαδίου» και «Αξιοποίηση υδρευτικής γεώτρησης στην Τ.Κ. Ολυμπάδας» και κλήρωση των Δ.Σ. που θα συμμετέχουν σε αυτές. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΜΠΙΣΜΠΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

Κώστας Αγοραστός: «Έργα ουσίας, έργα ανθρώπινα, με ιδιαίτερη αξία στην κοινωνία, την οικονομία και το περιβάλλον» Νίκος Ευαγγέλου: «Ιδιαίτερη μέρα σήμερα για την Ε [ ... ]

Τετάρτη 03 Μαΐου 2017 07:35