Πρόσκληση Συνεδρίασης ΔΣ 24-05-2016 ώρα 14:00

Σας καλούμε στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 24η του μηνός Μαΐου του έτους 2016 ημέρα Τρίτη και ώρα 14:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Έγκριση του Σχεδίου Στρατηγικού Σχεδιασμού του Δήμου Ελασσόνας 2015-2019. Εισηγητής ο Δήμαρχος κ. Νικόλαος Ευαγγέλου.

2. Έγκριση του Τοπικού Σχεδίου Αποκεντρωμένης Διαχείρισης Αποβλήτων του Δήμου Ελασσόνας. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Αναστάσιος Γκατζιούρας.

3. Έγκριση έκθεσης εσόδων – εξόδων Α' τριμήνου 2016 για τον έλεγχο υλοποίησης του προϋπολογισμού. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

4. Έγκριση κατανομής πιστώσεων ΣΑΤΑ. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

5. Αποδοχή και απόδοση της τακτικής επιχορήγησης μηνός Μαΐου του ΟΚΠΑΠ. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

6. Έγκριση πρακτικού της Επιτροπής Επίλυσης Φορολογικών Διαφορών. Εισηγητής ο Πρόεδρος της Επιτροπής κ. Γεώργιος Γιαννούλας.

7. Έγκριση απολογισμού εσόδων – εξόδων έτους 2015 της Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης. Εισηγητής ο Πρόεδρος της Επιτροπής κ. Γεώργιος Γιαννούλας.

8. Έγκριση απολογισμού εσόδων – εξόδων έτους 2015 της Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Εισηγητής ο Πρόεδρος της Επιτροπής κ. Νικόλαος Τσουκαρέλας.

9. Έγκριση της υπ' αριθμό 14/2016 μελέτης του έργου «Κατασκευή ραμπών και τεχνικών στην Δ.Ε. Ολύμπου». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

10. Έγκριση της υπ' αριθμό 15/2016 μελέτης του έργου «Αποκατάσταση – Συντήρηση αγροτικής οδοποιίας Δ.Ε. Λιβαδίου. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

11. Έγκριση της υπ' αριθμό 16/2016 μελέτης του έργου «Αποκατάσταση – Συντήρηση αγροτικής οδοποιίας Δ.Ε. Ολύμπου. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

12. Έγκριση της υπ' αριθμό 17/2016 μελέτης του έργου «Αποκατάσταση – Συντήρηση αγροτικής οδοποιίας Δ.Ε. Σαρανταπόρου. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

13. Έγκριση τοπογραφικής μελέτη για την ασφαλτόστρωση και τσιμεντόστρωση οδών στις ΔΕ Αντιχασίων- Λιβαδίου – Σαρανταπόρου. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

14. Έγκριση ανέγερσης του 1ου Νηπιαγωγείου Ελασσόνας. Εισηγητής ο Δήμαρχος κ. Νικόλαος Ευαγγέλου.

15. Κατ' αρχήν έγκριση απ' ευθείας μίσθωσης χώρου στην Δ.Κ. Ελασσόνας για τις ανάγκες της υπηρεσίας πρασίνου. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Ιωάννης Χαλκίδης.

16. Εξέταση αιτήματος του Μορφωτικού, Εκπολιτιστικού και Χορευτικού Συλλόγου Κοκκινοπλητών Ασπροχώματος για δωρεάν παραχώρηση της χρήσης της αίθουσας του Δημοτικού Σχολείου Ασπροχώματος. Εισηγητής ο Πρόεδρος του Δ.Σ. κ. Αντώνιος Μπίσμπας.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΜΠΙΣΜΠΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

Δευτέρα 13 Νοεμβρίου 2017 11:01
Απάντηση στις δηλώσεις Πασχόπουλου