Πρόσκληση Συνεδρίασης ΔΣ 14-06-2016 ώρα 19:30

Σας καλούμε στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 14η του μηνός Ιουνίου του έτους 2016 ημέρα Τρίτη και ώρα 19:30 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Έγκριση αναμόρφωσης του προϋπολογισμού εσόδων – εξόδων έτους 2016. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

2. Αποδοχή επιχορήγησης ύψους 91.362,75 € για την κάλυψη δράσεων πυροπροστασίας. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

3. Αποδοχή τακτικής επιχορήγησης μηνός Ιουνίου του ΟΚΠΑΠ. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

4. Έγκριση εγγραφής του Δήμου στο Περιφερειακό Μητρώο Φορέων Εκμετάλλευσης Ξυλείας. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

5. Έγκριση της μελέτης «Παροχή υποστήριξης για την εκπόνηση Στρατηγικού Σχεδίου Βιώσιμης Αστικής Κινητικότητας για τα έτη 2016-2025 για το Δήμο Ελασσόνας». Εισηγητής ο Δήμαρχος κ. Νικόλαος Ευαγγέλου.

6. Έγκριση της μελέτης «Ενίσχυση υπηρεσιών του Δήμου Ελασσόνας για την υποβολή προτάσεων σε Κοινοτικές Πρωτοβουλίες». Εισηγητής ο Δήμαρχος κ. Νικόλαος Ευαγγέλου.

7. Αντικατάσταση παραιτηθέντος υδρονομέα άρδευσης. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Ηλίας Κωτούκας.

8. Έγκριση τροποποίησης του τεχνικού προγράμματος. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

9. Έγκριση παράτασης της συμβατικής προθεσμίας του έργου «Κατασκευή πεζοδρομίων και ηλεκτροφωτισμός εντός σχεδίου πόλης Ελασσόνας». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

10. Έγκριση 1ου ΑΠΕ του έργου «Κατασκευή τοιχίου αντιστήριξης, θέσεων ταφής και οστεοφυλακίων και συντήρηση λοιπών εγκαταστάσεων εντός του κοιμητηρίου Δ.Κ. Τσαριτσάνης». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

11. Έγκριση 1ου ΑΠΕ του έργου «Κατασκευή περίφραξης γηπέδου έναντι ΚΤΕΛ Ελασσόνας». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

12. Έγκριση 1ου ΑΠΕ του έργου «Συντήρηση κτιρίου αποδυτηρίων ανοιχτού θεάτρου Ελασσόνας». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

13. Έγκριση 1ου ΑΠΕ του έργου «Κατασκευή οστεοφυλακίου στο κοιμητήριο Αμπελίων». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

14. Έγκριση της υπ' αριθμό 18/2016 μελέτης του έργου «Ηλεκτροφωτισμός χώρου στάθμευσης στο ΚΤΕΛ Ελασσόνας». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

15. Έγκριση χορήγησης άδειας παραγωγού πωλητή λαϊκών αγορών. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Ηλίας Κωτούκας.

16. Εξέταση αιτημάτων Πολιτιστικών Συλλόγων για οικονομική επιχορήγηση. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

17. Αντικατάσταση μέλους της Διαχειριστικής Επιτροπής του Κέντρου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης. Εισηγητής ο Πρόεδρος του Δ.Σ. κ. Αντώνιος Μπίσμπας.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΜΠΙΣΜΠΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

Δευτέρα 27 Μαρτίου 2017 08:23
Εθνική επέτειος 25ης Μαρτίου