Πρόσκληση Συνεδρίασης ΔΣ 07-07-2016 ώρα 18:00

Σας καλούμε στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 7η του μηνός Ιουλίου του έτους 2016 ημέρα Πέμπτη και ώρα 18:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Έγκριση της μελέτης «Μελέτη νέας οδού παράπλευρα του Κοινοτικού Καταστήματος Βερδικούσιας». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

2. Έγκριση παράτασης της συμβατικής προθεσμίας του έργου «Κατασκευή τοιχίων αντιστήριξης στην Δ.Ε. Ποταμιάς». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

3. Έγκριση πρωτοκόλλων προσωρινής και οριστικής παραλαβής έργων. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

4. Έγκριση 1ου ΑΠΕ και 1ου ΠΚΤΜΝΕ του έργου «Κατασκευή πεζοδρομίων και ηλεκτροφωτισμός εντός σχεδίου πόλης Ελασσόνας». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

5. Έγκριση 1ου ΑΠΕ του έργου «Ηλεκτροφωτισμός τμήματος κοιμητηρίου Ελασσόνας». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

6. Σύσταση επιτροπών για την προσωρινή και οριστική παραλαβή έργων και κλήρωση των Δημοτικών Συμβούλων που θα συμμετέχουν σε αυτές. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

7. Έγκριση κατανομής πιστώσεων ΣΑΤΑ. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

8. Έγκριση εκμίσθωσης των χώρων διενέργειας της ετήσιας εμποροπανήγυρης Ελασσόνας. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

9. Έγκριση διαφημιστικής καταχώρισης του Δήμου σε γευσιγνωστικό περιοδικό. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

10. Έγκριση χορήγησης άδειας παραγωγού πωλητή λαϊκών αγορών. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Ηλίας Κωτούκας.

11. Έγκριση του Κανονισμού Λειτουργίας του Δημοτικού Λαχανόκηπου Ελασσόνας και ορισμός πενταμελούς επιτροπής. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Γεώργιος Παπαευθυμίου.

12. Έγκριση δωρεάς - μεταβίβασης των αυτοκινήτων οχημάτων του Προγράμματος Βοήθεια στο Σπίτι στον ΟΚΠΑΠ. Εισηγητής ο Δήμαρχος κ. Νικόλαος Ευαγγέλου.

13. Εξέταση αιτημάτων Πολιτιστικών Συλλόγων για οικονομική ενίσχυση. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

14. Ορισμός εκπροσώπου του Δήμου Ελασσόνας με τον αναπληρωτή του στην Επιτροπή Διαχείρισης Προγράμματος LEADER της ΑΕΝΟΛ ενόψει της νέας προγραμματικής περιόδου. Εισηγητής ο Πρόεδρος του Δ.Σ. κ. Αντώνιος Μπίσμπας.

15. Ορισμός εκπροσώπου της μειοψηφίας του Δημοτικού Συμβουλίου στο Διοικητικό Συμβούλιο του ΦΟΔΣΑ Εισηγητής ο Πρόεδρος του Δ.Σ. κ. Αντώνιος Μπίσμπας.

16. Ανάκληση της υπ' αριθμό 99/2016 προηγούμενης απόφασης του Δ.Σ. σχετικά με το θέμα της υλοποίησης του έργου «Κέντρο Τουριστικής Προβολής Δήμου Ελασσόνας». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

17. Έγκριση υποβολής πρότασης σε πρόσκληση του ΥΜΕΠΕΡΑΑ με τίτλο «Παρεμβάσεις αναβάθμισης και εκσυγχρονισμού για την αξιοποίηση του δημόσιου τουριστικού κεφαλαίου». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΜΠΙΣΜΠΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

Δευτέρα 27 Μαρτίου 2017 08:23
Εθνική επέτειος 25ης Μαρτίου