Πρόσκληση Συνεδρίασης ΔΣ 27-09-2016 ώρα 18:00

Σας καλούμε στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 27η του μηνός Σεπτεμβρίου του έτους 2016 ημέρα Τρίτη και ώρα 18:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Αποδοχή και απόδοση της τακτικής επιχορήγησης μηνός Σεπτεμβρίου του ΟΚΠΑΠ. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

2. Έγκριση έκτακτης επιχορήγησης του ΟΚΠΑΠ. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

3. Έγκριση εκμίσθωσης δημοτικών αγροτεμαχίων. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

4. Έγκριση διάθεσης πίστωσης για τον εορτασμό της 28ης Οκτωβρίου. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

5. Σύσταση επιτροπής διενέργειας δημοπρασιών κατά τις διατάξεις του Π.Δ. 270/1981. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

6. Σύσταση επιτροπής καταμέτρησης – εκτίμησης εκποιούμενων κινητών πραγμάτων του Δήμου (εξοπλισμός πρώην δημοτικού σφαγείου). Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

7. Σύσταση επιτροπών παρακολούθησης και παραλαβής προμηθειών και παραλαβής υπηρεσιών σύμφωνα με τις διατάξεις του Ν. 4412/2016. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

8. Έγκριση χορήγησης αδειών παραγωγών πωλητών λαϊκών αγορών. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Ηλίας Κωτούκας.

9. Έγκριση 1ου ΑΠΕ του έργου «Συντήρηση Δημοτικού Ξενώνα Λιβαδίου». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

10. Έγκριση 1ου ΑΠΕ και 1ου ΠΚΤΜΝΕ του έργου «Ανακατασκευή τάπητα γηπέδου τένις». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

11. Ορισμός εκπροσώπου της μειοψηφίας στο Δ.Σ. του ΟΚΠΑΠ. Εισηγητής ο Πρόεδρος του Δ.Σ. κ. Αντώνιος Μπίσμπας.

12. Παροχή γνωμοδότησης για παρέκκλιση από τους όρους δόμησης που αφορούν σε υφιστάμενο και υπό ανέγερση γεωργοκτηνοτροφικό κτίριο του κ. Μπίλα Φώτιου στην Δ.Κ. Ελασσόνας. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Γεώργιος Παπαευθυμίου.

13. Παροχή γνωμοδότησης για παρέκκλιση από τους όρους δόμησης που αφορούν σε υπό ανέγερση γεωργοκτηνοτροφική αποθήκη με σιλό του κ. Κωσταφάκα Αθανασίου στον Οικισμό Ασπροχώματος. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Γεώργιος Παπαευθυμίου.

14. Εξέταση αιτήματος της κ. Μπουλιού Παγώνας για μίσθωση δημοτικής έκτασης στην Τ.Κ. Μεσοχωρίου με σκοπό την εγκατάσταση της κτηνοτροφικής της μονάδας. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Γεώργιος Παπαευθυμίου.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΜΠΙΣΜΠΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

Κώστας Αγοραστός: «Έργα ουσίας, έργα ανθρώπινα, με ιδιαίτερη αξία στην κοινωνία, την οικονομία και το περιβάλλον» Νίκος Ευαγγέλου: «Ιδιαίτερη μέρα σήμερα για την Ε [ ... ]

Τετάρτη 03 Μαΐου 2017 07:35