Πρόσκληση Δημοτικού Συμβουλίου - Τρίτη 23/05/2017 ώρα 18:00

Σας καλούμε στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 23η του μηνός Μαΐου του έτους 2017 ημέρα Τρίτη και ώρα 18:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Ορισμός υδρονομέων άρδευσης για την αρδευτική περίοδο 2017. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Ιωάννης Σαπουνάς.

2. Αποδοχή και κατανομή της χρηματοδότησης για την κάλυψη των λειτουργικών δαπανών των σχολείων. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

3. Αποδοχή και απόδοση της τακτικής επιχορήγησης μηνός Μαΐου του ΟΚΠΑΠ. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

4. Έγκριση 1ου ΑΠΕ και 1ου ΠΚΤΜΝΕ του έργου «Διαμόρφωση χώρου για την λειτουργία Κέντρου Κοινότητας Δήμου Ελασσόνας». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

5. Σύσταση της επιτροπή για την προσωρινή και οριστική παραλαβή του έργου «Κατασκευή τοιχίου αντιστήριξης, θέσεων ταφής, οστεοφυλακίων και συντήρηση λοιπών εγκαταστάσεων εντός κοιμητηρίου Δ.Κ. Τσαριτσάνης». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

6. Εξέταση αιτημάτων συλλόγων για οικονομική ενίσχυση. Εισηγήτρια η Αντιδήμαρχος κ. Αλεξάνδρα Τσιαντέ.

7. Έγκριση χορήγησης άδειας παραγωγού πωλητή λαϊκών αγορών. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Διονύσιος Μπαλούκας.

8. Εξέταση αιτήματος για παράταση της μίσθωσης δημοτικής έκτασης στην Τ.Κ. Φλάμπουρου η οποία χρησιμοποιείται ως αεροδιάδρομος. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

9. Εξέταση αιτήματος της COSMOTE για μίσθωση δημοτικού χώρου στον Οικισμό Καλυβίων για την τοποθέτηση εγκατάστασης σταθμού βάσης. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

10. Εξέταση αιτήματος για χορήγηση δικαιωμάτων διέλευσης και εγκατάστασης τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού στην Τ.Κ. Ολυμπιάδας. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

11. Εξέταση αιτήματος για χορήγηση δικαιωμάτων διέλευσης και εγκατάστασης τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού στον Οικισμό Καλυβίων. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΜΠΙΣΜΠΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

Κώστας Αγοραστός: «Έργα ουσίας, έργα ανθρώπινα, με ιδιαίτερη αξία στην κοινωνία, την οικονομία και το περιβάλλον» Νίκος Ευαγγέλου: «Ιδιαίτερη μέρα σήμερα για την Ε [ ... ]

Τετάρτη 03 Μαΐου 2017 07:35