Πρόσκληση Συνεδρίασης Επιτροπής Ποιότητας Ζωής 22-09-2020 και ώρα 13:00

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                    Ελασσόνα 17-09-2020
ΝΟΜΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                               Αρ. Πρωτ.: 17607
ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
6ης Οκτωβρίου 57
40 200 Ελασσόνα
Πληρ. : Ευθαλία Γκόλτσιου
Τηλ.: 2493 350245

(Άρθρο 75, Ν. 3852/10)

Καλείστε να προσέλθετε στην δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα του Δήμου Ελασσόνας, την 22η Σεπτεμβρίου του έτους 2020, ημέρα Τρίτη και ώρα 13:00, για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Έγκριση κυκλοφοριακής ρύθμισης στην κοινότητα Λιβαδίου.

2. Εξέταση αιτήσεων παράτασης ωραρίου μουσικής σε Καταστήματα Υγειονομικού Ενδιαφέροντος.

3. Εξέταση αιτήσεων ανάκλησης της παράτασης ωραρίου μουσικής σε ΚΥΕ

4. Εξέταση αιτήσεων καταστηματαρχών για απαγόρευση στάθμευσης μπροστά στα Καταστήματά τους Υγειονομικού Ενδιαφέροντος.

5. Εξέταση αίτησης εκμίσθωσης δημοτικής έκτασης στην κτηματική περιφέρεια της κοινότητας Δρυμού του Δήμου Ελασσόνας, για εγκατάσταση κτηνοτροφικής μονάδας .

6. Εξέταση αίτησης εκμίσθωσης δημοτικής έκτασης στη θέση «Μπάρες, της κτηματικής περιφέρειας της κοινότητας Δρυμού του Δήμου Ελασσόνας, για εγκατάσταση κτηνοτροφικής μονάδας .

7. Εξέταση αίτησης εκμίσθωσης δημοτικής έκτασης στη θέση «Γαλανόβρυση –Τέντα» της κτηματικής περιφέρειας της κοινότητας Δρυμού του Δήμου Ελασσόνας, για εγκατάσταση κτηνοτροφικής μονάδας .

8. Γνωμοδότηση για την κατά παρέκκλιση από τους όρους δόμησης επέκταση κτηνοτροφικής μονάδας, στη θέση «Καλούδα», της κτηματικής Περιφέρειας Ελασσόνας, ιδιοκτησίας της κ. Σεμερτζίδου –Γιώτσα Παρθένας.

9. Εξέταση αίτησης παραχώρησης χώρου στάθμευσης

10. Τοποθέτηση ρυθμιστικών πινακίδων εντός σχεδίου πόλης Ελασσόνας.

Ο Πρόεδρος της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Δημήτριος Καρανίκας

Για 2η χρονιά φέτος η Αντιδημαρχία Πολιτισμού, Αθλητισμού & Δια Βίου Μάθησης του Δήμου Ελασσόνας διοργανώνει τμήματα άθλησης για όλους, τα οποία θα πραγματοποιή [ ... ]