Πρόσκληση Συνεδρίασης, με τηλεδιάσκεψη, Επιτροπής Ποιότητας Ζωής 24/08/2021

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ Επιτροπής Ποιότητας Ζωής του Δήμου Ελασσόνας

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                           Ελασσόνα 17-8-2021
ΔΗΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ                                                                                 Αρ. Πρωτ.: 14642
ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ
Πληρ: Γκόλτσιου Ευθαλία
Τηλ: 2493350245
                                                                                                              Προς:
                                                                                                              Τα μέλη της
                                                                                                              Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Σας καλούμε σε τακτική συνεδρίαση, της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής του Δήμου Ελασσόνας την 24η του μηνός Αυγούστου του έτους 2021, ημέρα Τρίτη και ώρα 12:00.

Η συνεδρίαση θα πραγματοποιηθεί, με τηλεδιάσκεψη, μέσω της πλατφόρμας ePresence.gov.gr , (για όσα μέλη συναντήσουν τεχνικές δυσκολίες σύνδεσης θα υπάρχει η δυνατότητα συμμετοχής στη συνεδρίαση από το χώρο της αίθουσας του Δημοτικού Συμβουλίου και έως του αριθμού των πέντε (5) ατόμων) για λήψη αποφάσεων επί των κάτωθι θεμάτων:

1. Εξέταση αιτήσεων ιδιοκτητών Φαρμακείων, για χορήγηση θέσεων προσωρινής στάσης.

2. Εισήγηση για την εκμίσθωση δημοτικής έκτασης στην κτηματική περιφέρεια της κοινότητας Συκιάς του Δήμου Ελασσόνας, για εγκατάσταση κτηνοτροφικής μονάδας.

3. Εισήγηση για την εκμίσθωση δημοτικής έκτασης στην κτηματική περιφέρεια της κοινότητας Μεσοχωρίου του Δήμου Ελασσόνας, για εγκατάσταση κτηνοτροφικής μονάδας.

4. Γνωμοδότηση επί της μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων, για την εγκατάσταση Φ/Β σταθμού ισχύος 36MW, στη θέση «Αετοράχη» της Δ.Ε. Ελασσόνας, του Δήμου Ελασσόνας.

Σε περίπτωση κωλύματος συμμετοχής σας, παρακαλούμε ενημερώστε εγκαίρως στα τηλέφωνα 2493350245 και 2493350224.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΡΑΝΙΚΑΣ