Πρόσκληση Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής, δια ζώσης και με τηλεδιάσκεψη, 17/11/2021

dimoslogo

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Ελασσόνας

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                            Ελασσόνα 12-11-2021
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ                                                            Αρ.Πρωτ:20199
ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
6ης Οκτωβρίου 57,40200 Ελασσόνα
Πληρ: Δάσιου Μελιτίνη                                                               Προς: Τα μέλη της Οικονομικής
Τηλ: 2493350241                                                                      Επιτροπής του Δήμου

Σας καλούμε σε τακτική συνεδρίαση, της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου δια ζώσης και με τηλεδιάσκεψη, την 17η του μηνός Νοεμβρίου του έτους 2021 ημέρα Τετάρτη και ώρα 09:00 π.μ. , για λήψη αποφάσεων επί των κάτωθι θεμάτων:

1. Έγκριση υποβολής πρότασης ένταξης της δράσης «Επιχειρησιακό σχέδιο για την εξασφάλιση κοινόχρηστων και κοινωφελών χώρων – Ε.Σ.Ε.Κ.Κ. στο Δήμο Ελασσόνας» στο Χρηματοδοτικό Πρόγραµµα «Δράσεις Περιβαλλοντικού Ισοζυγίου» 2021 στον Άξονα Προτεραιότητας 2 «Αστική Αναζωογόνηση & Λοιπές δράσεις Περιβαλλοντικού Ισοζυγίου» του Πράσινου Ταμείου του Υπουργείου Περιβάλλοντος και Ενέργειας.

2. Λήψη απόφασης για την συμβιβαστική επίλυση ή μη διαφοράς (υπ.Οικονόμου Δημήτριος).

3. Λήψη απόφασης για την συμβιβαστική επίλυση ή μη διαφοράς (υπ.Αρσένη Κωνσταντίνου).

4. Ορισμός υπολόγου χρηματικού εντάλματος προπληρωμής.

5. Εισήγηση 13ης αναμόρφωσης του προϋπολογισμού εσόδων-εξόδων του Δήμου Ελασσόνας οικ.έτους 2021.

6. Εισήγηση τροποποίησης της αρ. 264/2019 απόφασης του Δημοτικού Συμβουλίου.

7. Προσφυγή στη διαδικασία της διαπραγμάτευσης χωρίς προηγούμενη δημοσίευση, σύμφωνα με τα άρθρα 32 παρ. 2γ & 32Α του Ν. 4412/2016, για την επιλογή αναδόχου εκτέλεσης του έργου «ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΧΩΡΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΤΑΣΤΕΓΑΣΗ ΤΟΥ 1ου ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ ΛΟΓΩ ΣΕΙΣΜΟΥ» - Έγκριση της 14/2021 μελέτης - Καθορισμός των όρων της πρόσκλησης για διαπραγμάτευση χωρίς προηγούμενη δημοσίευση σε περιορισμένο αριθμό οικονομικών φορέων για την επιλογή του αναδόχου της σύμβασης - Καθορισμός των προσκαλούμενων οικονομικών φορέων - Ορισμός επιτροπής διαπραγμάτευσης και αξιολόγησης προσφορών».

8. Έγκριση της μελέτης «Μελέτη Στατικής Επάρκειας και Επισκευών Λιθόκτιστων Σχολείων του Δ.Ελασσόνας μετά το σεισμό της 3 και 4-3-2021».

9. Προσφυγή στη διαδικασία της διαπραγμάτευσης χωρίς προηγούμενη δημοσίευση, σύμφωνα με τα άρθρα 32 παρ. 2γ & 32Α του Ν. 4412/2016, για την επιλογή αναδόχου εκτέλεσης του έργου «Αποκατάσταση ζημιών λιθόκτιστων σχολικών κτιρίων Δημοτικού Σχολείου Βερδικούσιας, Νηπιαγωγείου Στεφανοβούνου, Νηπιαγωγείου Δομενίκου» - Έγκριση της μελέτης- Καθορισμός των όρων της πρόσκλησης για διαπραγμάτευση χωρίς προηγούμενη δημοσίευση σε περιορισμένο αριθμό οικονομικών φορέων για την επιλογή του αναδόχου της σύμβασης - Καθορισμός των προσκαλούμενων οικονομικών φορέων - Ορισμός επιτροπής διαπραγμάτευσης και αξιολόγησης προσφορών».

Για τη συμμετοχή τους στη συνεδρίαση με φυσική παρουσία τα μέλη της Οικονομικής Επιτροπής πρέπει να είναι πλήρως εμβολιασμένα ή να έχουν νοσήσει το τελευταίο εξάμηνο και να χρησιμοποιούν προστατευτική μάσκα ( ΚΥΑ Δ1α/Γ.Π.οικ. 69136/04.11.2021 (ΦΕΚ 5138/05.11.2021 τεύχος Β').

Όσα μέλη δεν έχουν εμβολιαστεί ή νοσήσει το τελευταίο εξάμηνο, μπορούν να συμμετάσχουν στη συνεδρίαση μέσω τηλεδιάσκεψης, με χρήση της εφαρμογής ePresence και σύμφωνα με τις οδηγίες που έχουν παρασχεθεί.

Σε περίπτωση κωλύματος συμμετοχή σας, παρακαλούμε ενημερώστε εγκαίρως στο τηλ.2493350241 και 2493350224.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ