Πρόσκληση Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής, δια ζώσης και με τηλεδιάσκεψη, 08/03/2022

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Ελασσόνας

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                  Ελασσόνα 04-03-2022
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ                                                                 Αρ.Πρωτ:3336
ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
6ης Οκτωβρίου 57, 40200 Ελασσόνα
Πληρ: Δάσιου Μελιτίνη
Τηλ: 2493350241                                                                          Προς: Τα μέλη της Οικονομικής
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.                                                  Επιτροπής του Δήμου

Σας καλούμε σε τακτική συνεδρίαση, της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου δια ζώσης και με τηλεδιάσκεψη, την 08η του μηνός Μαρτίου του έτους 2022 ημέρα Τρίτη και ώρα 13:00, για λήψη αποφάσεων επί των κάτωθι θεμάτων:

1. Έγκριση εξειδίκευσης της πίστωσης για την κάλυψη των δαπανών των επετειακών εκδηλώσεων της κοινότητας Τσαριτσάνης.

2. Αποδοχή ποσού από τους Κεντρικούς Αυτοτελείς Πόρους έτους 2022 προς κάλυψη λειτουργικών και λοιπών δαπανών Β΄ κατανομή 2022.

3. Εισήγηση 1ης τροποποίησης Ολοκληρωμένου Πλαισίου Δράσης έτους 2022.

4. Πολυετής προγραμματισμός ανθρωπίνου δυναμικού δημόσιας διοίκησης 2023-2026.

5. Έγκριση πρακτικού επιτροπής εξερεύνησης κόστους για το υποέργο «Προμήθεια Αναγνωστών Σήμανσης Ζώων Συντροφιάς & Προμήθειας Λοιπού Πάγιου εξοπλισμού» στα πλαίσια υποβολής πρότασης στο πρόγραμμα «ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙI» στον Άξονα Προτεραιότητας: «Κοινωνικές και πολιτιστικές υποδομές και δραστηριότητες των δήμων», για την πρόσκληση XΙΙ».

6. Έγκριση της μελέτης 01/2022 για την κατασκευή του έργου: ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΣΤΟ ΚΤΙΡΙΟ ΤΟΥ 3ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΚΑΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΕΛΑΣΟΝΑΣ (ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ 13/2019 ΜΕΛΕΤΗΣ).

7. Λήψη απόφασης για την αποστολή πρόσκλησης παροχής εξηγήσεων για ασυνήθιστα χαμηλές προσφορές στο διαγωνισμό του έργου «ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΟΔΟΠΟΙΪΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΔΟΛΙΧΗΣ ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ» των συμμετεχόντων Οικονομικών Φορέων

8. Λήψη απόφασης για την αποστολή πρόσκλησης παροχής εξηγήσεων για ασυνήθιστα χαμηλές προσφορές στο διαγωνισμό του έργου «ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΟΔΟΠΟΙΪΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ» των συμμετεχόντων Οικονομικών Φορέων.

9. Λήψη απόφασης για την έγκριση ή μη του 1ου Πρακτικού του διαγωνισμού του έργου: ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΟΔΩΝ ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ.

10. Λήψη απόφασης για την έγκριση ή μη του 1ου Πρακτικού του διαγωνισμού του έργου: ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΙΟΥ.

11. Λήψη απόφασης για την έγκριση ή μη του 2ου Πρακτικού του διαγωνισμού του έργου: ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΝΕΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΤΑΦΗΣ ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΩΝ

12. Λήψη απόφασης περί 2ης παράτασης συμβατικής προθεσμίας περάτωσης εργασιών του έργου ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ.

13. Λήψη απόφασης περί 5ης παράτασης συμβατικής προθεσμίας περάτωσης εργασιών του έργου «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ – ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΟΔΟΠΟΙΪΑΣ Δ.Ε. ΒΕΡΔΙΚΟΥΣΙΑΣ.

14. Έκθεση εσόδων-εξόδων Γ΄ τριμήνου έτους 2021, για την εκτέλεση του προϋπολογισμού έτους 2021 του Δήμου Ελασσόνας.

Για τη συμμετοχή τους στη συνεδρίαση με φυσική παρουσία τα μέλη της Οικονομικής Επιτροπής πρέπει να είναι πλήρως εμβολιασμένα ή να έχουν πιστοποιητικό νόσησης και να χρησιμοποιούν προστατευτική μάσκα (ΚΥΑ Δ1α/Γ.Π.οικ. 11974/25.02.2022 (ΦΕΚ 891/25.02.2022 τεύχος Β').

Η συμμετοχή στη συνεδρίαση μέσω τηλεδιάσκεψης, γίνεται με χρήση της εφαρμογής ePresence και σύμφωνα με τις οδηγίες που έχουν παρασχεθεί.

Σε περίπτωση κωλύματος συμμετοχής σας, παρακαλούμε ενημερώστε εγκαίρως στο τηλ.2493350241 και 2493350224.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΑΤΣΑΣ