Πρόσκληση Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής 03-04-2017 ώρα 13:00

Σας καλούμε να έλθετε σε συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 3η του μηνός Απριλίου του έτους 2017, ημέρα Δευτέρα και ώρα 13:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 72 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87).

1. Έγκριση 1ου πρακτικού διενέργειας δημοπρασίας για την εκτέλεση του έργου «Ασφαλτοστρώσεις – Τσιμεντοστρώσεις στην Δ.Ε. Αντιχασίων – Λιβαδίου – Σαρανταπόρου».

2. Έγκριση 1ου πρακτικού διενέργειας διαγωνισμού «Προμήθεια υγρών καυσίμων – λιπαντικών».

3. Έγκριση τευχών δημοπράτησης και καθορισμός τρόπου εκτέλσης του έργου «Κατασκευή νέας δημοτικής οδού παράπλευρα του Κοινοτικού καταστήματος Βερδικούσιας».

4. Έγκριση τευχών δημοπράτησης και καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Ασφαλτόστρωση δημοτικού PARKING στο Ο.Τ. Γ383 επί της οδού Μητροπολίτου Ιακώβου».

5. Έγκριση τευχών δημοπράτησης και καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Διαμόρφωση χώρου για την στέγαση του ΚΑΠΗ Δ.Ε. Ελασσόνας».

6. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Ανακατασκευή τάπητα γηπέδου Τ.Κ. Σαρανταπόρου».

7. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Συντήρηση κοιμητηρίων Δ.Ε. Ολύμπου».

8. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Συντήρηση τουαλετών Δημοτικού Σχολείου Κρανέας».

9. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Ανακατασκευή – Αποπεράτωση πεζοδρομίων πόλης Ελασσόνας».

10. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (Προσφυγή κ. Αθανασίου Στεργιούλα).

11. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (Αγωγή κ. Βαϊου Λιαπόπουλου).

12. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (Αγωγή Ιερού Ναού Αγίας Παρασκευής Λυκουδίου).

13. Διάθεση πιστώσεων οικονομικού έτους 2017.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Τρισάγιο στη θέση που έχασαν τη ζωή τους οι τέσσερις στρατιωτικοί, χθες κατά τη διάρκεια της μοιραίας πτήσης, τελέστηκε σήμερα το πρωί από τον Μητροπολίτη Ελασσόνα [ ... ]