Δήμαρχος Ελασσόνας

Nikolaos Evaggelou Ο Νίκος Ευαγγέλου γεννήθηκε στην Ελασσόνα το 1962.

Προέρχεται από τον επιχειρηματικό στίβο και, παρόλο που η έδρα των επιχειρήσεών του βρίσκεται στην πρωτεύουσα του νομού, τη Λάρισα, ο ίδιος με την οικογένειά του ζουν μόνιμα στην Ελασσόνα, από αγάπη και μόνο γι' αυτήν.

Η επαγγελματική του σταδιοδρομία ξεκινάει από πολύ νωρίς, αμέσως μετά την εκπλήρωση των στρατιωτικών του υποχρεώσεων, στο εμπόριο καπνού και ακτίνα δράσης ολόκληρη τη Θεσσαλία.

Το 1984 ξεκινάει στην Ελασσόνα τη δραστηριότητά του αναλαμβάνοντας την πρώτη αντιπροσωπεία αυτοκινήτων Το 1994, 10 χρόνια αργότερα, επεκτείνει την επιχείρησή του και στη Λάρισα.

Το 2004 η επιχείρηση μετακομίζει σε νέες ιδιόκτητες εγκαταστάσεις στην Παλιά Περιφερειακή Οδό Λάρισας-Θεσσαλονίκης, όπου απασχολεί 20 εργαζόμενους. Συγχρόνως, πέραν της αρχικής ανάληψης της αντιπροσωπείας της Peugeot, αναλαμβάνει και τις αντιπροσωπείες της Isuzu, Scoda and Subaru.

Το 2007 αποτελεί έτος επέκτασης των δραστηριοτήτων του στον χώρο των κατασκευών διαμερισμάτων και επαγγελματικών χώρων, δίνοντας μια νέα αρχιτεκτονική ταυτότητα στην Ελασσόνα και τη Λεπτοκαρυά.

Το 2011 εκλέγεται στο Διοικητικό Συμβούλιο του Επιμελητηρίου Λάρισας και τον Δεκέμβριο του 2013 αναλαμβάνει τη θέση του Γενικού Γραμματέα του Επιμελητηρίου.

Στις αυτοδιοικητικές εκλογές του 2014 ο συνδυασμός του «Ελασσόνα ΑλλάΖουμε» κερδίζει και ο ίδιος ορκίζεται Δήμαρχος Ελασσόνας.

Είναι νυμφευμένος με την Άννα Βαρνά και έχει δύο παιδιά, τον Δημήτρη, φοιτητή της κτηνιατρικής, και τη Φέμη, φοιτήτρια Ιατρικής.

Σας προσκαλούμε στον εορτασμό για την επέτειο της 25ης Μαρτίου, ημέρα Σάββατο και ώρα 10:30 π.μ. όπου θα τελεστεί  [ ... ]

Σας προσκαλούμε να τιμήσετε με την παρουσία σας, την εκδήλωση μνήμης του μεγάλου διδασκάλου του γένους Κωνστ [ ... ]

Σας προσκαλούμε να τιμήσετε με την παρουσία σας την εκδήλωση μνήμης των εκτελεσθέντων πατριωτών από τα Ιταλ [ ... ]

Την Παρασκευή 24 Φεβρουαρίου και ώρα 17:00 ο Δήμος Ελασσόνας διοργανώνει μεγάλο αποκριάτικο πάρτι στο κέντρο «Φ [ ... ]