Πρόσκληση Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής 17-10-2017 ώρα 13:00

Σας καλούμε να έλθετε σε συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 17η του μηνός Οκτωβρίου του έτους 2017, ημέρα Τρίτη και ώρα 13:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 72 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87).

1. Έγκριση τευχών δημοπράτησης και καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Αντικατάσταση στέγης Δημοτικού Σχολείου Καλλιθέας».

2. Έγκριση τευχών δημοπράτησης και καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Αντικατάσταση στέγης Κλειστού Γυμναστηρίου Γυμνασίου Καλλιθέας».

3. Έγκριση πρακτικού διαγωνισμού και πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης που αφορά την ασφάλιση των αυτοκινήτων του Δήμου Ελασσόνας».

4. Έγκριση πρακτικού διαγωνισμού και πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης που αφορά την προμήθεια αλατιού για τις Δ.Ε. Ελασσόνας, Λιβαδίου, Βερδικούσιας, Αντιχασίων, Ολύμπου, Τσαριτσάνης και Ποταμιάς».

5. Έγκριση 2ου πρακτικού δημοπρασίας εκτέλεσης του έργου «Ανακατασκευή περιβάλλοντος χώρου στίβου Γυμνασίου Ελασσόνας». (έλεγχος δικαιολογητικών).

6. Καθορισμός τρόπου εκτέλεσης του έργου «Συντήρηση – αποκατάσταση αρδευτικών φραγμάτων Δ.Ε. Ολύμπου».

7. Έγκριση πρακτικών δημοπρασίας εκμίσθωσης δημοτικών αγροτεμαχίων Δήμου Ελασσόνας».

8. Απαλλαγή υπολόγου χρηματικού εντάλματος προπληρωμής.

9. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου. (Πολεοδομική υπόθεση).

10. Εισήγηση αναμόρφωσης του προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2017.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Ο Δήμος Ελασσόνας συμμετέχει ως εταίρος στο έργο "YOUROPE:Joining paths to build a better perception of Europe" το οποίο υλοποιείται στα πλαίσια της Κοινοτικής Πρωτοβουλίας Ευρώπη για τους Πο [ ... ]