Πρόσκληση Συνεδρίασης Οικονομικής Επιτροπής 25-10-2017 ώρα 13:00

Σας καλούμε να έλθετε σε συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 25η του μηνός Οκτωβρίου του έτους 2017, ημέρα Τετάρτη και ώρα 13:00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 72 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87).

1. Έγκριση πρακτικού διαγωνισμού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης που αφορά την ασφάλιση των αυτοκινήτων του Δήμου Ελασσόνας».

2. Έγκριση πρακτικού διαγωνισμού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης που αφορά την προμήθεια αλατιού για τις Δ.Ε. Ελασσόνας, Λιβαδίου, Βερδικούσιας, Αντιχασίων, Ολύμπου, Τσαριτσάνης και Ποταμιάς».

3. Έγκριση 2ου πρακτικού δημοπρασίας εκτέλεσης του έργου «Διαμόρφωση και ηλεκτροφωτισμός αθλητικών εγκαταστάσεων έναντι ΚΤΕΛ». (έλεγχος δικαιολογητικών).

4. Έγκριση πρακτικών δημοπρασίας εκμίσθωσης δημοτικών αγροτεμαχίων Δήμου Ελασσόνας».

5. Απαλλαγή υπολόγου χρηματικού εντάλματος προπληρωμής.

6. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου για την άσκηση ενδίκων μέσων επί δικαστικής απόφασης. (αριθμ. απόφασης 12/2016 του Ειρηνοδικείου Ελασσόνας).

7. Ορισμός πληρεξουσίου δικηγόρου για την άσκηση ενδίκων μέσων επί δικαστικής απόφασης. (αριθμ. απόφασης 13/2016 του Ειρηνοδικείου Ελασσόνας).

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Ο Δήμος Ελασσόνας συμμετέχει ως εταίρος στο έργο "YOUROPE:Joining paths to build a better perception of Europe" το οποίο υλοποιείται στα πλαίσια της Κοινοτικής Πρωτοβουλίας Ευρώπη για τους Πο [ ... ]