Πρόσκληση Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Ελασσόνας

Σας καλούμε να έλθετε σε συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 27 η του μηνός Ιουλίου του έτους 2016, ημέρα Τετάρτη και ώρα 12:30 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 72 Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄87).

1. Έκθεση εσόδων – εξόδων (Β΄τριμήνου 2016) για τον έλεγχο υλοποίησης του προϋπολογισμού έτους 2016.

2. Έλεγχος επικαιροποιημένων δικαιολογητικών μειοδότη για την εκτέλεση του έργου «Αποκατάσταση οροφής 1ου ορόφου και Νηπιαγωγείου στο 3ο Δημοτικό Σχολείο Ελασσόνας».

3. Έλεγχος επικαιροποιημένων δικαιολογητικών μειοδότη για την εκτέλεση του έργου «Κατασκευή ραμπών και τεχνικών στην Δ.Ε. Λιβαδίου».

4. Έγκριση πρακτικού δημοπρασίας για την «Εκμίσθωση δημοτικής έκτασης στην Τ.Κ. Δρυμού».

5. Έγκριση πρακτικού δημοπρασίας για την «Εκμίσθωση χώρου εγκατάστασης και λειτουργίας ΛΟΥΝΑ ΠΑΡΚ ετήσιας εμποροπανήγυρης έτους 2016».

6. Απευθείας ανάθεση εκτέλεσης του έργου «Κατασκευή πεζοδρομίου στην Τ.Κ. Συκαμινέας».

7. Έγκριση πρακτικού δημοπρασίας για την προμήθεια με τίτλο «Προμήθεια τροφίμων για τις ανάγκες των Παιδικών Σταθμών του Ο.Κ.Π.Α.Π του Δήμου Ελασσόνας».

8. Έγκριση πρακτικού δημοπρασίας για την προμήθεια με τίτλο «Προμήθεια σαρώθρου».

9. Ορισμός υπαλλήλου ως υπολόγου εντάλματος προπληρωμής στον υπάλληλο του Δήμου κ. Κυριλίδη Κύριλλο. (Σύνδεση με την ΔΕΗ του 1ου Δημοτικού Σχολείου).

10. Έγκριση δαπανών διάθεση πιστώσεων του προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2016.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 11:04
Σε αγιασμούς σχολείων ο Δήμαρχος Ελασσόνας

Μετά τη λήξη των αγιασμών στις σχολικές μονάδες ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

Συνάντηση εργασίας ανάμεσα στον Δήμαρχο Ελασσόνας κ. Νίκο Ευαγγέλου και τον Πρόεδρο του Τεχνικού Επιμελητηρίου Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας κ. Παπαγεωργίου Νι [ ... ]

Στην υπογραφή σύμβασης με την κατασκευαστική εταιρεία «Σ. ΦΑΣΙΑΣ Κατασκευαστική & ΣΙΑ ΕΕ», προχώρησε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, με αντικείμενο τη δι [ ... ]

Στον Δρυμό βρέθηκε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, το πρωί του Σαββάτου, μετά το πρόβλημα που διαπιστώθηκε στο νερό της περιοχής. Ο κ. Ευαγγέλου είχε συνάντ [ ... ]

Ανανεώθηκαν σήμερα Δευτέρα 17 Ιουλίου 2017 οι συμβάσεις που αφορούν σε 35 εργαζομένους στον τομέα καθαριότητας του Δήμου Ελασσόνας, και οι οποίες είχαν λήξει στις 14/7.

Την Κοκκινόγη, τη Δολίχη και το Πύθιο επισκέφτηκαν και γνώρισαν την Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου οι οικοπεριηγητές τ [ ... ]

Τα Χορωδιακά Σύνολα του Δήμου ξεκινούν και φέτος τη μουσική τους δραστηριότητα, με πολλές και ενδιαφέρουσες  [ ... ]

Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου 2017
Περπατώντας στην Κρανέα