Πρόσκληση Συνεδρίασης ΔΣ 14-12-2017 ώρα 15:30

Ελασσόνα 8-12-2017
Αριθμ. Πρωτ.: 25757

Σας καλούμε στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ελασσόνας, που θα γίνει στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος την 14η του μηνός Δεκεμβρίου του έτους 2017 ημέρα Πέμπτη και ώρα 15:30 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Ψήφιση του τεχνικού προγράμματος έτους 2018. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

2. Έγκριση αναμόρφωσης του προϋπολογισμού εσόδων – εξόδων έτους 2017. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

3. Έγκριση τροποποίησης του Ολοκληρωμένου Πλαισίου Δράσης έτους 2017. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

4. Έγκριση ανατροπής δεσμεύσεων του Δημοτικού Συμβουλίου. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

5. Αποδοχή της τακτικής επιχορήγησης μηνός Δεκεμβρίου του ΟΚΠΑΠ. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

6. Έγκριση κατανομής πιστώσεων ΣΑΤΑ. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Δημήτριος Λέκκας.

7. Έγκριση τροποποίησης του τεχνικού προγράμματος έτους 2017. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

8. Έγκριση της υπ' αριθμό 16/2017 μελέτης του έργου «Αναβάθμιση αστικού χώρου στο Δήμο Ελασσόνας» και έγκριση υποβολής της πρότασης στο Πράσινο Ταμείο. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

9. Έγκριση παράτασης της συμβατικής προθεσμίας του έργου «Διαμόρφωση χώρου για τη στέγαση του ΚΑΠΗ Δ.Κ. Ελασσόνας». Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

10. Εξέταση αιτήματος της ΟΤΕ Α.Ε για χορήγηση δικαιωμάτων διέλευσης στην Δ.Κ. Ελασσόνας. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

11. Εξέταση αιτήματος της κ. Βασιλικής Πλεξίδα για κατασκευή μνημείου στον χώρο πτώσης του στρατιωτικού ελικοπτέρου στην περιοχή της Τ.Κ. Σαρανταπόρου. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Γκουτζουρέλας.

12. Έγκριση τροποποίησης του ρυμοτομικού σχεδίου πόλης Ελασσόνας στο Ο.Τ. Γ280. Εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Διονύσιος Μπαλούκας.

13. Εξέταση αιτημάτων Συλλόγων για οικονομική ενίσχυση. Εισηγήτρια η Αντιδήμαρχος κ. Αλεξάνδρα Τσιαντέ.

Πίνακας Αποδεκτών:
1. κ. Δήμαρχος.
2. Μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου.
3. κ.κ. Πρόεδροι και Εκπρόσωποι Δημοτικών και Τοπικών Κοινοτήτων για τη συζήτηση του 1ου θέματος.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΜΠΙΣΜΠΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

Δευτέρα 13 Νοεμβρίου 2017 11:01
Απάντηση στις δηλώσεις Πασχόπουλου