Ορισμός Εντεταλμένου Δημοτικού Συμβούλου του Δήμου Ελασσόνας Γεώργιο Παπαευθυμίου

Α Π Ο Φ Α Σ Η

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

Έχοντας υπόψη:

A) Τις διατάξεις του άρθρου 1 και 58 του Ν. 3852/2010 "Νέα Αρχιτεκτονική της Αυτοδιοίκησης και της Αποκεντρωμένης Διοίκησης –Πρόγραμμα Καλλικράτης" (αρμοδιότητες Δημάρχου).

B) Τις διατάξεις του άρθρου 88 του Ν.3463/2006 «Κύρωση του Κώδικα Δήμων & Κοινοτήτων» περί εξουσιοδότησης υπογραφών.

Γ) Τις διατάξεις του άρθρου 44 §3 Ν. 3979/2011.

Δ) Τις ανάγκες ομαλής και εύρυθμης λειτουργίας των διαφόρων δομών και υπηρεσιών του Δήμου.

ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ

Ορίζουμε τον ακόλουθο Εντεταλμένο Δημοτικό Σύμβουλο του Δήμου Ελασσόνας Γεώργιο Παπαευθυμίου του Κωνσταντίνου (αμισθί),

της πλειοψηφούσας παράταξης, εκχωρώντας, την υποστήριξη όλων των θεμάτων που αφορούν τα άτομα με αναπηρία, την διαχείριση του δημοτικού Λαχανόκηπου και την μέριμνα για τη σύσταση και την εύρυθμη λειτουργία του Γραφείου Γεωργικής Ανάπτυξης του Δήμου, παρέχοντας κατευθύνσεις και πρότυπα για τη δράση του.

Η άσκηση των αρμοδιοτήτων του Εντεταλμένου Συμβούλου γίνεται πάντοτε σε συνεννόηση με τον Δήμαρχο και τους αρμόδιους Αντιδημάρχους.

Σε περίπτωση απουσίας, κωλύματος ή άλλης αδυναμίας, τις μεταβιβασθείσες ανωτέρω αρμοδιότητες του απόντος ή κωλυόμενου Εντεταλμένου Δημοτικού Συμβούλου, θα ασκεί ο Δήμαρχος.

Από την παρούσα Απόφαση δεν προκαλείται καμία δαπάνη εις βάρος του δημοτικού προϋπολογισμού.

Η παρούσα Απόφαση να δημοσιευθεί στην ιστοσελίδα του Δήμου Ελασσόνας και στο πρόγραμμα «ΔΙΑΥΓΕΙΑ».

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 11:04
Σε αγιασμούς σχολείων ο Δήμαρχος Ελασσόνας

Μετά τη λήξη των αγιασμών στις σχολικές μονάδες ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου έκανε την ακόλουθη δήλωση:

Συνάντηση εργασίας ανάμεσα στον Δήμαρχο Ελασσόνας κ. Νίκο Ευαγγέλου και τον Πρόεδρο του Τεχνικού Επιμελητηρίου Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας κ. Παπαγεωργίου Νι [ ... ]

Στην υπογραφή σύμβασης με την κατασκευαστική εταιρεία «Σ. ΦΑΣΙΑΣ Κατασκευαστική & ΣΙΑ ΕΕ», προχώρησε ο δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, με αντικείμενο τη δι [ ... ]

Στον Δρυμό βρέθηκε ο Δήμαρχος Ελασσόνας κ. Νίκος Ευαγγέλου, το πρωί του Σαββάτου, μετά το πρόβλημα που διαπιστώθηκε στο νερό της περιοχής. Ο κ. Ευαγγέλου είχε συνάντ [ ... ]

Ανανεώθηκαν σήμερα Δευτέρα 17 Ιουλίου 2017 οι συμβάσεις που αφορούν σε 35 εργαζομένους στον τομέα καθαριότητας του Δήμου Ελασσόνας, και οι οποίες είχαν λήξει στις 14/7.

Την Κοκκινόγη, τη Δολίχη και το Πύθιο επισκέφτηκαν και γνώρισαν την Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου οι οικοπεριηγητές τ [ ... ]

Τα Χορωδιακά Σύνολα του Δήμου ξεκινούν και φέτος τη μουσική τους δραστηριότητα, με πολλές και ενδιαφέρουσες  [ ... ]

Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου 2017
Περπατώντας στην Κρανέα